SGI Baltis w Poznaniu

 
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Nowości10 04 2008

SGI Baltis w Poznaniu

SGI Baltis, firma specjalizująca się w budowie wysokiej jakości mieszkań, zakupiła w centrum Poznania grunt o powierzchni 1 ha, na którym wybuduje 230 nowoczesnych mieszkań o łącznej powierzchni 14 tys. m2. Tym samym SGI rozpoczęło działalność w kolejnym, ósmym już mieście Polski.

Warszawa, 27 marca 2008 r. – Nowa inwestycja SGI zlokalizowana jest w bliskiej odległości od centrum Poznania - przy ul Zawady. Projekt przygotowany przez Autorską Pracownię Architektoniczną Hanny i Marka Bieńkowskich łączy awangardowe rozwiązania architektoniczne z nowoczesnymi materiałami. Obejmuje zagospodarowanie terenów zielonych oraz budowę placu zabaw. Zaplanowany zespół budynków oprócz widoku na Starówkę i Katedrę Poznańska zapewni mieszkańcom szybki i łatwy dostęp do centrum miasta. Rozpoczęcie budowy planowane jest na koniec 2008 roku. Kompleks zostanie oddany do użytku mieszkańców pod koniec 2009 roku.

Obecnie SGI realizuje 10 projektów w 8 miastach Polski, w tym w: Warszawie, Szczecinie, Łodzi, Słupsku, Międzyzdrojach, Płocku, Gorzowie Wielkopolskim. Łączna powierzchnia realizowanych obecnie inwestycji to ok. 120 tys. m2. Szacowana wartość tych projektów to ok. 800 mln zł.

„Zgodnie z przyjętą strategią, systematycznie poszerzamy liczbę miast, w których realizujemy nasze inwestycje. Wybór lokalizacji na terenie Poznania podyktowany był dynamicznym rozwojem tego rynku, jaki obserwujemy w ostatnim czasie. Przewidujemy, że ta tendencja będzie się utrzymywała a popyt na wysokiej jakości, komfortowe powierzchnie mieszkaniowe będzie nadal duży” – komentuje Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis.

Zespół apartamentów budowany przez SGI na terenie Poznania będzie składał się z 3 pięciopiętrowych budynków. Wejścia do budynków podkreślone zostaną elementami wykonanymi z kamienia oraz drewna naturalnego. Przestronne, przeszklone klatki schodowe będą posiadały cichobieżne windy i granitowe posadzki dodatkowo wyłożone wysokiej jakości wykładzinami. Mieszkania będą wyposażone w drewniane okna i antywłamaniowe drzwi Porta. Do każdego mieszkania przypisane będzie miejsce parkingowe, znajdujące się w podziemiach budynków.

„Od początku naszej działalności dążymy do tego, aby poprzez nowatorską aranżację wnętrz, a także dbałość o każdy detal, realizować marzenia mieszkaniowe naszych Klientów. Dlatego już na etapie wyboru gruntu bierzemy pod uwagę nie tylko przeznaczenie planowanego obiektu, ale również okoliczną infrastrukturę oraz dogodny dostęp do instytucji ważnych w codziennym życiu mieszkańców, takich jak: banki, szkoły czy urzędy” – powiedział Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis.


SGI Baltis, wraz z Porta Drzwi oraz Invest Komfort tworzą holding Baltis S.A., którego roczne obroty przekraczają 800 mln zł., zatrudniającego ponad 2000 osób. Porta jest największym w Polsce producentem stolarki drzwiowej zaś Invest Komfort to developer specjalizujący się w budowie luksusowych apartamentów nadmorskich, twórca zlokalizowanego w Gdyni, liczącego 40 pięter najwyższego w Polsce apartamentowca. SGI Baltis specjalizuje się w budowie wysokiej jakości obiektów mieszkalnych (buduje m.in. lofty w Łodzi oraz apartamenty przy plaży w Międzyzdrojach) a także biurowych. Obecnie firma prowadzi 10 projektów na terenie całego kraju.

Dodatkowych informacji udziela:
Katarzyna Chojnowska
On Board Public Relations
Tel: +48 (22) 321 51 00
e-mail:kchojnowska@onboard.pl

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe