https://www.high-endrolex.com/43 Kiedy warto umówić się z doradcą mieszkaniowym?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Kredyty20 02 2017

Kiedy warto umówić się z doradcą mieszkaniowym?

Rynek nieruchomości w Polsce jest bardzo rozbudowany i ograniczony licznymi przepisami. Osoba nie posiadająca w tym kierunku stosownego wykształcenia często może zagubić się wśród rozmaitych formułek oraz zakazów i nakazów. Dotyczy to z jednej strony osób, które poszukują swojego lokum na własność, jak i tych, które chciałyby mieszkanie np. wynajmować. W każdej z tych sytuacji z pomocą przychodzi doradca mieszkaniowy.

Gdy kupujemy mieszkanie…

Doradca mieszkaniowy jest dobrym wyborem, gdy decydujemy się kupić mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego. Jaka jest jego rola? Przede wszystkim czuwa on nad tym, aby warunki ewentualnego kredytu hipotecznego, jeśli taki jest konieczny do kupna własnego lokum, były jak najkorzystniejsze dla osoby nabywającej nieruchomość. Co więcej, jest również w stanie pomóc przy doborze odpowiedniego mieszkania oraz sporządzeniu właściwej umowy kupna-sprzedaży, zwłaszcza jeśli odbywa się to między dwiema osobami prywatnymi i na rynku wtórnym. W takim przypadku też opłacenie doradcy mieszkaniowego wiąże się często z opłatami od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Co ciekawe, opłat tych można uniknąć, wybierając mieszkanie z rynku pierwotnego; doradcy mieszkaniowy mają często bowiem umowy z deweloperami, otrzymując od nich wynagrodzenie finansowe.

 

doradca mieszkaniowy

 

Informacje o tym, czy deweloper zapewnia usługi doradcy mieszkaniowego najczęściej znajdują się na stronach inwestycji: http://krysztalowa2.pl/.

Na doradcę mieszkaniowego możemy natrafić również w spółdzielniach mieszkaniowych, jeśli poszukujemy tam idealnego lokum. Od doradcy dowiemy się, jaka jest sytuacja prawna lokalu oraz jak wygląda jego stan. W takim przypadku usługa ta niejednokrotnie jest bezpłatna.

Wynajem z doradcą

Pomoc w formie doradcy mieszkaniowego sprawdzi się również wtedy, gdy chcemy wynająć mieszkanie – i to niezależnie od tego, czy jesteśmy jego właścicielami, czy szukamy lokum dla siebie. W pierwszym przypadku zazwyczaj usługi doradcy mieszkaniowego są płatne. Zależnie od zakresu usług – od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, jeśli w grę wchodzi m.in. poszukiwanie przez doradcę idealnych najemców. Usługi doradcy obejmują jednak przede wszystkim ocenę mieszkania pod kątem atrakcyjności, wycenę ewentualnego wynajmu, biorąc pod uwagę wiele czynników, a także sporządzenie umowy.

Z kolei, jeśli szukamy mieszkania do wynajęcia w ramach usług socjalnych, z doradcą mieszkaniowym często bezpłatnie spotkamy się w Urzędzie Miasta. Pozwoli on znaleźć idealne mieszkanie socjalne, poinformuje o możliwościach obniżenia czynszu czy rozłożenia ewentualnych długów w korzystny finansowo sposób.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe