https://www.high-endrolex.com/43 Zoptymalizuj swój kredyt we frankach

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Kredyty05 12 2016

Zoptymalizuj swój kredyt we frankach

Czy istnieje skuteczny sposób na zoptymalizowanie kosztów związanych ze spłacaniem kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich? Rozwiązaniem może być założenie konta walutowego i stałe monitorowanie atrakcyjnych ofert zakupu waluty.

Bieżąca obserwacja cen walut i skupienie się na wyszukiwaniu najlepszych ofert zakupu waluty jest w dzisiejszych czasach koniecznością, z którą zmuszeni są radzić sobie kredytobiorcy, którzy zdecydowali się na kredyt we frankach. Wielu nie przewidziało sytuacji, w której zmiana wartości waluty jest tak poważna jak w ostatnich latach i nie zabezpieczyli się przed taką ewentualnością. Rozwiązań muszą szukać zatem dziś. I choć większość osób mijających kantor stacjonarny niejako z nawyku sprawdza ceny franków, znacznie prościej jest robić to online.

 

kredyt we frankach

 

Jest oczywiste, że posiadając konto walutowe trzeba kupować franki natychmiast, jeśli oferta jest atrakcyjna. Pozwoli to wyeliminować ewentualne problemy z przerwaniem ciągłości uzyskiwania dochodu i nieprzewidziane wydatki związane z rozmaitymi sytuacjami losowymi. Ponadto nie ma pewności, że frank szwajcarski nie zrobi kredytobiorcom kolejnej nieciekawej niespodzianki.

Ponieważ kantory i banki zarabiają na wymianie walut w oparciu o spread, czyli różnicę między kursem kupna i sprzedaży, przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że nie ma interesujących różnic w cenach. Dlatego dla pełnej orientacji szukać trzeba także w innych miejscach – oczywiście nadal najwygodniej czynić to online. Tu godnym uwagi rozwiązaniem jest społecznościowa platforma wymiany walut, czyli Walutomat.

Co daje nam Walutomat?

Oferty na platformie są dość często są atrakcyjniejsze od tych, które znajdujemy na stronach kantorów online. Porównywania ofert możemy dokonywać w czasie rzeczywistym, są one bowiem na bieżąco aktualizowane. Cały czas można monitorować zmiany w wygodnym module znajdującym się na stronie internetowej – https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/. Można także na bieżąco obliczać oszczędności, jakich dokonamy korzystając z oferty innego użytkownika platformy.

Transakcje są bezpieczne i od nas zależy, czy zdecydujemy się na skorzystanie tylko z jednej oferty, czy swój zakup skompilujemy z kilku zamieszczonych ofert.

Dzięki ciekawym cenom możemy dokonywać zakupów regularnie, zasilając swoje walutowe konto na zapas. Można także umieścić na stronie własną ofertę, ściśle określając interesującą nas cenę waluty – jest spora szansa, że znajdziemy zainteresowanego nią użytkownika. Jest to prawdopodobne także dzięki niskiej opłacie za transakcję pobieranej przez system.

Pomóż sobie czekając na pomoc

Choć prasa donosi o kolejnych planach związanych z pomocą dla kredytobiorców, warto nie tracić czujności i skupić się na atrakcyjnym zakupie waluty. Choć w październiku 2016 roku w Sejmie pojawi się Poselski projekt ustawy o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych w związku ze zmianą kursu walut obcych do waluty polskiej, trzeba pamiętać, że od obrad do wejścia planu pomocowego w życie projekt czeka długa droga. W tym czasie lepiej działąć samodzielnie.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe