https://www.high-endrolex.com/43 Rozliczamy pity 2016 przez internet

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Kredyty18 11 2016

Rozliczamy pity 2016 przez internet

Rok podatkowy 2016 kończy się 31 grudnia i już od stycznia 2017 możemy rozliczać pity 2016. Program do rozliczenia pit 2016 znajdziemy w internecie i będziemy mogli spełnić obowiązek rozliczeniowy samodzielnie, bez wychodzenia z domu.

Obowiązki podatnika

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych nakłada na podatników obowiązek składania rocznych deklaracji podatkowych. Zeznanie składa się za miniony rok podatkowy. W 2017 roku będziemy składali pity 2016. Program komputerowy pomoże nam rozliczyć przychody uzyskane od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku.

Tutaj warto zwrócić uwagę, że nie we wszystkich krajach rok podatkowy jest tożsamy z rokiem kalendarzowym . Muszą o tym pamiętać Polacy rozliczający przychody uzyskane za granicą.

 

program do PIT

 

Programy do rozliczeń podatkowych

Programy komputerowe są bardzo pomocne w spełnieniu obowiązku rozliczeniowego wobec fiskusa. Są one dostępne w sieci i dzięki nim możemy samodzielnie rozliczyć pity 2016. Program komputerowy może zastąpić biuro rachunkowe czy doradcę podatkowego, a możemy najczęściej korzystać z niego bez żadnych opłat. Programy wykonują za podatnika wszystkie obliczenia, wystarczy tylko wprowadzić dane według instrukcji (najczęściej są to odpowiedzi na proste pytania), a resztą zajmie się program.

Przygotowanie do rozliczenia pit z programem

Kiedy będziemy przez internet rozliczać pity 2016 program https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit/ wymusi wpisanie danych. Dane te powinniśmy mieć przygotowane, aby rozliczenie przebiegło sprawnie. Powinniśmy przygotować identyfikator podatkowy NIP albo PESEL, dane osobowe rozliczanych osób oraz dane o przychodach. Większość podatników otrzymuje informacje roczne od płatników na formularzach PIT-11, PIT-8C, PIT 40A/11A. Informacje te płatnicy przekazują w terminie do końca lutego. Jeśli nie otrzymamy pitów od płatników, nie zwalnia to nas z obowiązku złożenia w terminie deklaracji rocznej. Musimy wpisać posiadane dane i powiadomić organ skarbowy o zaistniałej sytuacji.

Nie wszyscy podatnicy muszą czekać na pity od płatników. Jeśli uzyskują dochody bez pośrednictwa płatników (np. z działalności gospodarczej, z najmu prywatnego, z odpłatnego zbycia nieruchomości) mogą wcześniej rozliczyć pity 2016. Program do rozliczenia pit mogą wykorzystać nawet w pierwszych dniach stycznia.

Wysyłanie deklaracji podatkowych


Program pit jest przydatny w procesie wypełniania deklaracji oraz w momencie wysłania ich do urzędu skarbowego przez internet. Wypełnione formularze muszą być podpisane. Osoby fizyczne nie muszą podpisywać swoich zeznań e-podpisem. Wystarczy podać dane autoryzujące (identyfikator PESEL albo NIP, imię i nazwisko, datę urodzenia, kwotę przychodu wykazaną w deklaracji pit składanej w poprzednim roku).

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe