https://www.high-endrolex.com/43 Przeanalizuj dostępne oferty, biorąc pod uwagę swoją zdolność kredytową

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Kredyty06 11 2016

Przeanalizuj dostępne oferty, biorąc pod uwagę swoją zdolność kredytową

Zanim zaczniesz przeglądać oferty deweloperów, sprawdź swoją zdolność kredytowąW celu zwężenia swoich poszukiwań odnośnie kupna mieszania warto najpierw określić kwotę, jaką jesteśmy w stanie wydać na inwestycję. Jako że większość osób decyduje się na wzięcie kredytu, to najpierw trzeba zbadać zdolność kredytową.

W tym celu zaleca się skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który sprawdzi naszą zdolność kredytową oraz doradzi wybór najkorzystniejszej dla nas oferty. Można też liczyć z jego strony na pomoc odnośnie zmniejszenia odsetek czy też skrócenia okresu kredytowania. Tak więc przy niewielkich nakładach finansowych można skutecznie wpłynąć na całkowity koszt kredytu.

 

zdolność kredytowa

 

Deweloperzy a wymagania bankuOkazuje się, że większość mieszkań oferowanych przez deweloperów znajduje się dopiero w fazie realizacji. Niestety ubieganie się o sfinansowanie nieukończonego mieszkania jest dla nas mniej korzystne, ponieważ bank podchodzi do tego inaczej, niż w przypadku nabywców gotowych mieszkań. Chodzi tutaj o to, że bank musi się zabezpieczyć w postaci hipoteki, a jest to możliwe wtedy, kiedy dany lokal posiada księgę wieczystą.

Decydując się na zakup nieskończonego mieszkania, trzeba liczyć się z obowiązkiem finansowania ubezpieczenia pomostowego, które jest rekompensatą dla banku za to, że musi on ponieść większe ryzyko kredytowania dopiero powstającego mieszkania. Niestety wiąże się do także z dłuższym czasem oczekiwania na odbiór mieszkania.


Porównaj ze sobą interesujące Cię oferty i negocjuj cenęObecnie na rynku deweloperskim jest silna konkurencja, więc deweloperzy dokładają wszelkich starań w celu pozyskania klientów poprzez stosowanie najróżniejszych promocji i rabatów. Upusty cenowe są więc na wyciągnięcie ręki, dlatego też warto dobrze przeanalizować dostępne oferty.

Niektórzy deweloperzy oferują nawet klientom zwolnienie z płacenia czynszu przez rok czy dwa. Można także otrzymać korzystne rabaty, ale warunkiem jest podjęcie negocjacji z deweloperem. Zanim jednak zaczniemy jakąkolwiek z nim współpracę, należy sprawdzić firmę deweloperską i zweryfikować dokumenty dewelopera. Powinien on także przedstawić stosowne pozwolenia na budowę i akt potwierdzenia prawa do własności gruntu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Partner Capital

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe