https://www.high-endrolex.com/43 Tylko do końca tego roku obowiązuje wkład własny w wysokości 15 proc.

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Kredyty06 11 2016

Ostatnia szansa na niski wkład własny przy kupnie mieszkania na kredyt!

Już od kilku lat klienci nie mogą zaciągnąć kredytu mieszkaniowego bez wkładu własnego. Tego rodzaju kredyty były bardzo popularne w przeszłości i jednocześnie stały się jednym z poważnych problemów – zwiększały koszty kredytu, jego wysokość oraz okres, co doprowadziło z kolei do gorszej spłacalności rat, gdyż dla wielu kredytobiorców okazały się one zbyt wysokie, zwłaszcza w obliczu zmian w domowym budżecie.

Dzisiaj wobec tego konieczne jest wpłacenie wkładu własnego przy zakupie nieruchomości. Jego wysokość stopniowo była podwyższana od 5 proc. w 2014 roku, do 10 proc. w 2015 roku, a obecnie, w 2016 roku, wynosi ona 15 proc., natomiast w przyszłym roku ma wzrosnąć do docelowej wysokości, czyli 20 proc. wartości kupowanej nieruchomości.

 

kredyt hipoteczny

 

Limity te nie oznaczają jednak, że kupujący musi zebrać dokładną sumę odpowiadającą limitowi wkładu własnego w gotówce czy też na koncie bankowym, ponieważ Rekomendacja S, która wprowadziła ten obowiązek, pozwala także na zabezpieczenie interesów banku w inny sposób.

Obecnie, gdy banki wymagają 15 proc. wkładu własnego, klient w gotówce musi wnieść 10 proc. wartości nieruchomości, natomiast reszta środków może być zablokowana na jego rachunku bankowym, może mieć postać zastawu na obligacjach Skarbu Państwa i Narodowego Banku Polskiego, zabezpieczeniem mogą być też pieniądze zebrane na Indywidualnych Kontach Emerytalnych (IKE) lub Indywidualnych Kontach Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE).

Poza tym skorzystać można również z wykupienia ubezpieczenia tak zwanego niskiego wkładu własnego na brakujące 5 proc., niemniej jednak rozwiązanie to jest coraz rzadziej stosowanie, ponieważ Rekomendacja U, która weszła w życie niedawno, wskazuje, że banki nie mogą już zarabiać na polisach ubezpieczeniowych.

Jeżeli wobec tego interesuje cię kupno mieszkania w Warszawie czy w innym mieście, tylko do końca tego roku możesz skorzystać z kredytu z niższym wkładem własnym.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe