https://www.high-endrolex.com/43 Kredyt mieszkaniowy - sposób na własne M

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Kredyty25 08 2016

Kredyt mieszkaniowy - sposób na własne M

Wiele młodych osób marzy o własnym mieszkaniu, nie jest to jednak takie proste biorąc pod uwagę wysokość zarobków i ceny mieszkań. Rozwiązaniem może okazać się kredyt mieszkaniowy.

 

Wspomniany wcześniej kredyt nosi również nazwę kredytu hipotecznego. Tego rodzaju kredyt wiąże nas zazwyczaj z bankiem na wiele lat, dlatego warto dobrze przejrzeć oferowane przez banki warunki udzielenia kredytu oraz warunki jego spłaty, wybierając ten najbardziej dogodny dla nas.

Zdolność kredytowa to jedna z podstaw branych podczas udzielania kredytu. Wpływ na zdolność kredytową mają takie elementy, jak nasze dochody czy ewentualnie spłacane przez nas obecnie zobowiązania. Jednocześnie posiadanie zdolności kredytowej nie jest jeszcze wyznacznikiem otrzymania kredytu. Ta wiedza pozwoli nam jednak określić mniej więcej kwotę, jaką możemy otrzymać na zakup mieszkania. Dlatego warto udać się na spotkanie z przedstawicielem banku, który obliczy dla nas wspomnianą zdolność. Doradca poinformuje nas również, co może ograniczać naszą zdolność kredytową. Takim elementem są na przykład obecnie spłacane kredyty.

 

mieszkania

 

Weźmy pod uwagę również fakt, że zakup mieszkania wiąże się z licznymi opłatami około transakcyjnymi, których zazwyczaj nie refinansuje bank, dlatego musimy liczyć się z koniecznością posiadania wkładu własnego, który przyda nam się również podczas podpisania umowy przedwstępnej. Dodatkowe finanse przydadzą nam się również na pewno podczas ewentualnego wyposażania nowego mieszkania albo jego remontów, jeśli kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego. Pamiętajmy również, że udzielanie kredytu to proces wieloetapowy, który zajmie nieco czasu. Przed wybraniem się do banku warto zrobić ogólne rozeznanie, które pozwoli nam zadać pracownikowi banku wszelkie nurtujące nas pytania. Możemy na przykład zrobić rozeznanie w cenach mieszkań w okolicach, które nas interesują jak na przykład mieszkania Rzeszów lub mieszkania Zamość.

Wymagania poszczególnych banków są różne, dlatego jeśli jeden bank odmówi nam udzielenia kredytu możemy zawsze spróbować w innym.
W dalszym ciągu trwa również program Mieszkanie dla Młodych, który pozwala uzyskać dofinansowanie na zakup mieszkania.

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe