https://www.high-endrolex.com/43 Jak znaleźć nieruchomość objętą programem MdM?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Kredyty11 07 2016

Jak znaleźć nieruchomość objętą programem MdM?

Wybór pierwszej nieruchomości to niemałe wyzwanie. Spokojna analiza wszystkich możliwości i chłodne spojrzenie na własne potrzeby może dać wiele podpowiedzi. Po ogromnym sukcesie Mieszkania dla Młodych deweloperzy prześcigają się w ofertach, każdy znajdzie coś dla siebie!

Jakie mieszkanie spełnia wyznaczone warunki?

 

Na początku programu metraż był znacząco okrojony. W dniu dzisiejszym można szukać lokum 75 metrowego. W przypadku, gdy wychowuje się trójkę bądź większą gromadkę dzieci, limit wzrasta o kolejne dziesięć metrów. Co więcej, mieszkanie nie musi być nowe. Ustawodawca poszerzył ofertę o rynek wtórny. Daje to większy wachlarz możliwości i zwiększa szansę na znalezienie nieruchomość w idealnej lokalizacji.

Każde województwo ma w programie MdM wyznaczone ceny maksymalne, zróżnicowane ze względu na nowe i używane lokale. Warto zwrócić uwagę, że stolica regionu ma inne ceny niż najbliższa okolica, najniższe stawki obowiązują w lokalizacjach bardziej oddalonych od dużych centrów miejskich. Co kwartał Bank Gospodarstwa Krajowego aktualizuje dane, elastycznie dopasowując się do sytuacji na rynku. Znane są jednak przypadki wniosków o zmiany cen, gdy nie odpowiadały one realiom. Często były pozytywnie rozpatrywane.

 

A może dom?

 

Nieważne, czy nieruchomość jest w zabudowie szeregowej, czy wolnostojąca. W tym przypadku zwiększa się limit powierzchni – to już sto metrów. Wychowujący większą ilość dzieci niż dwójkę znowu mogą liczyć na dziesięć metrów więcej. Co ciekawe, w przypadku mieszkania i domu liczy się powierzchnia użytkowa. Pralnie, klatki schodowe czy szafy wnękowe nie są brane pod uwagę. Dlatego też deweloperzy idą na rękę przyszłym klientom i już na poziomie projektowania dopasowują lokal tak, by odpowiadał założeniom programu i oczekiwaniom przyszłych użytkowników.

 

Ciekawa możliwość to budowa domu na własną rękę. Taki przypadek również został wzięty pod uwagę przez ustawodawcę. W tym wypadku rozliczamy się z właściwym Urzędem Skarbowym na podstawie wystawionych faktur na materiały budowlane. Ważne, żeby pamiętać o zakupie wszystkich potrzebnych rzeczy już po otrzymaniu pozwolenia na budowę. Nie warto zbierać materiałów wcześniej, gdyż rozliczone będą tylko te faktury, które mają datę zgodną z dokumentem umożliwiającym rozpoczęcie prac.

 

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w programie MdM?

 

Zanim zacznie się swoją przygodę z rządowym programem Mieszkanie dla Młodych warto przygotować się również merytorycznie. Jest kilka warunków, które trzeba koniecznie spełnić. Doskonałym źródłem wiedzy wydaje się branżowy portal, który pod adresem https://mdmprogram.com/informacje/jakie-sa-warunki-dofinansowania/ wymienia i analizuje wszystkie aspekty krok po kroku.

 

Mimo, iż ustawa mówi o limicie wieku – 35 lat, a także o tym, że nieruchomość musi być pierwszą w życiu singla lub pary, to są pewne wyjątki. Gdy wychowuje się trójkę dzieci te reguły przestają obowiązywać. Wraz z powiększaniem się rodziny ustawodawca przewidział, że potrzeby mieszkaniowe będą wzrastać. Z jednym tylko ale: w programie Mieszkanie dla Młodych wziąć udział można tylko raz!

 

W przypadku finansowania inwestycji kredytem hipotecznym trzeba pamiętać o kilku żelaznych zasadach. Finansowanie musi obejmować przynajmniej 50% procent nieruchomości, pożyczka musi być wzięta w złotówkach, a termin spłaty powinien być rozłożony na piętnaście lat. Suma wsparcia jest uzależniona od wychowywanych dzieci, osoby i pary bezdzietne to 10 procent, z jednym dzieckiem 15%, z dwójką 20, natomiast trójka bądź więcej to już 30 procent.

 

Na pewno rządowy program MdM jest dużym ułatwieniem. Niestety nikt za nas nie zrobi pierwszego kroku. Dlatego warto poczytać, przejść się po bankach i popytać znajomych. Okaże się, że formalności jednak nie jest tak dużo, a pieniądze do zdobycia wydają się spore. To jest może dopiero początek drogi, ale nagrodą jest własne, tak bardzo upragnione „M”!

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe