https://www.high-endrolex.com/43 Jeden kredyt konsolidacyjny zamiast wielu - czy to się opłaca?

Kredyt Konsolidacyjny

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Kredyty29 09 2015

Jeden kredyt konsolidacyjny zamiast wielu - czy to się opłaca?

Przeciętny konsument zaczyna stopniowo nabywać dobra materialne. Począwszy od małych sprzętów AGD, poprzez nieco większe inwestycje, kończąc na kupnie mieszkania lub samochodu. Często zdarza się, że nie jesteśmy w stanie zapłacić za to wszystko z własnej kieszeni. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest zaciągnięcie kredytu. Stopniowo zadłużając się, pojawiają się problemy z terminowym spłacaniem kredytów.

W przypadku, kiedy posiadamy klika różnych kredytów możemy zdecydować się na połączenie ich w jeden. Dzięki temu będziemy mogli spłacać nasze zobowiązania przy pomocy jednej raty. Ułatwi to spłatę zadłużenia oraz uporządkuje finanse domowe. Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego niesie ze sobą także ryzyko. Kiedy posiadamy kredyty o różnej charakterystyce należy z pełną świadomością łączyć je oraz analizować wszystkie potencjalne zyski i starty. Takie zobowiązania; jak kredyt samochodowy, kredyt mieszkaniowy, kredyt hipoteczny lub debet na karcie kredytowej; posiadają różne terminy spłaty. Kredytem długookresowym jest kredyt hipoteczny. Debet na karcie kredytowej spłacany jest praktycznie na bieżąco. Decydując się na kredyt konsolidacyjny połączymy nasze zobowiązania w jedno. Pozwoli to nam na płacenie jednej niższej raty niż oddzielne spłacanie każdej raty kredytu.

 

 

Przy ubieganiu się o kredyt konsolidacyjny banki wymagają zabezpieczenie. Będzie to najczęściej nieruchomość. Zabezpieczeniem może być również nieruchomość z niespłaconą do końca hipoteką. Warunkiem jest odpowiednia wartość, która pozwoliłaby na pokrycie dodatkowych kredytów. Połączone kredyty nie mogłyby przekroczyć wymaganego przez bank poziomu kredytowania inaczej nazywanego LTV.

Zaciągając kredyt konsolidacyjny należy zastanowić się czy niższa rata z połączonych kredytów zrekompensuje koszty, jakie poniesiemy w przypadku konsolidacji. Łączenie kredytów krótkoterminowych i spłacanie ich przez konsolidację będzie wpływało na wydłużenie okresu spłaty oraz podniesienie odsetek. Dla przykładu, kredyt gotówkowy spłacany przez 6 lat, będzie tańszy w spłacie, niż spłacany przez 20 lat. Spośród innych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę to prowizje pobierane przez banki, wysokość odsetek z istniejących już kredytów, koszty notarialne oraz koszty ubezpieczenia (jeśli jest wymagane).

Opłacalność konsolidacji zadłużenia będzie zależała nie tylko od kwestii finansowych ale również od samego klienta. Nieraz, miesięczne obniżenie raty po konsolidacji nie jest znaczące i może wynosić kilkanaście złotych. Należy wtedy wycenić ile warta jest dla nas wygoda oraz uporządkowanie finansów domowych.

Sprawdź na konta-oszczednosciowe.blogspot.com, które banki oferują najtańsze kredyty konsolidacyjne.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe