https://www.high-endrolex.com/43 Okna 2 czy 3 szybowe do mieszkania w bloku?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Kredyty01 07 2019

Okna 2 czy 3 szybowe do mieszkania w bloku?

Właściwości okien, montowanych w domach powinny wykazywać się korzystnymi parametrami, podobnie jak w przypadku okien do mieszkań w blokach. Sezon zimowy, tak istotny z punktu widzenia wydatków na ogrzanie nieruchomości, skłania do przemyśleń nad zastosowaniem odpowiedniego rozwiązania. Szeroki wybór okien, dostępnych zarówno w wersjach dwuszybowych, które obecnie są już standardową pozycją w ofertach lub okien trzyszybowych, charakteryzujących się lepszymi parametrami technicznymi, ale i wyższą ceną to możliwość dostosowania jakości do swoich potrzeb. Okna 3 szybowe to obecnie wciąż oferta z wyższej półki, choć w Niemczech i Austrii są już one standardem.
okna 3 szybowe

Dlaczego okna 3 szybowe?

Okno 3 szybowe najczęściej wybierane jest do domów pasywnych, energooszczędnych, w pomieszczeniach, w których spędza się najwięcej czasu. Bardzo istotnym czynnikiem, świadczącym o właściwościach okna jest współczynnik przenikania ciepła (Uw), który w najwyższej klasy oknach 3 szybowych wynosi nieco poniżej 1,0 W/m2K, a konkretnie 0,72 W/m2K. Okna 3 szybowe o niskim współczynniku przenikania ciepła szybko zwracają wydatek cenowy, rekompensując koszt zakupu. Inwestycja jest szczególnie opłacalna w domach, budowanych z zamysłem energooszczędności, z nowoczesnych, wydajnych energetycznie materiałów. W bloku, jeżeli mieszkanie jest pełną własnością i zamierzamy korzystać z niego przez długie lata, inwestycja również jest opłacalna. Do takich pomieszczeń, jak garaż, przedsionek lub piwnica z powodzeniem możemy wybierać okna 2 szybowe, które w miejscach, w których nie zależy nam na szczególnym utrzymaniu ciepła, sprawdzą się dobrze oraz pozwolą uniknąć wysokich kosztów.

Okna PCV 3 szybowe - nowoczesna technologia

Okna, które posiadają 3 szyby, wykonane są w oparciu o nowoczesną technologię, zakładającą doskonałą izolacyjność pomiędzy wszystkimi szybami. Jednak, aby taki system w pełni oddawał swoje możliwości w codziennym użytkowaniu, nie tylko zastosowanie trzech szyb przynosi optymalne efekty. System trzyszybowy działa sprawnie, dzięki dodatkowym okuciom oraz odpowiedniej konstrukcji profili ram, zapewniającej prawidłowy przepływ powietrza, wpływając podobnie jak szyby na wiatroszczelność i wodoodporność. O odpowiednią cyrkulację dbają też wywietrzniki, pomagające ustanowić optymalną przenikalność. Zimą ważny jest współczynnik g, dzięki któremu wyrażone w procentach wartości informują o przenikaniu promieni słonecznych, a w związku z tym pojawia się naturalne dogrzewanie pomieszczeń. Wybierając okna do bloku warto zwrócić również uwagę na współczynnik RW, wyrażający przenikanie hałasu. Około 35dB to akceptowalna wartość. Nowoczesne technologie w produkcji stolarki okiennej wpływają znacznie na poprawę wydajności energetycznej okien, z tego względu warto wybierać rozwiązania energooszczędne. Okien do mieszkania z reguły nie potrzebujemy w tak znacznej ilości jak do domu, dlatego warto zainwestować w jakość, która zwróci się bezproblemowym użytkowaniem oraz niższymi wydatkami na ogrzewanie.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe