https://www.high-endrolex.com/43 Bierzesz kredyt gotówkowy? Nie popełnij tych błędów!

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Kredyty04 04 2018

Bierzesz kredyt gotówkowy? Nie popełnij tych błędów!

Kredyt gotówkowy to popularne w naszym kraju rozwiązanie — chętnie zaciągamy go, planując większe wydatki lub ratując się nim w kryzysowych sytuacjach. Niestety wiele osób nadal popełnia błędy podczas wybierania konkretnej oferty. Zobacz, na co zwrócić uwagę, by kredyt był skuteczną pomocą, a nie stał się dodatkowym problemem.

Błędna ocena możliwości finansowych

Zdarza się, że chęć otrzymania kredytu wygrywa ze zdrowym rozsądkiem. Chociaż każdy bank przed udzieleniem kredytu dokonuje oceny zdolności kredytowej, to nie jest do końca w stanie stwierdzić, w jakiej sytuacji finansowej się znajdujemy, jakie są nasze wydatki i czy nie czeka nas np. zmiana pracy. Dlatego bardzo ważne jest samodzielne przeanalizowanie własnej sytuacji i dokonanie jej realnej oceny. Czy będzie nas stać na spłatę rat?

Realna ocena sytuacji niekoniecznie musi spowodować rezygnację z kredytu. Pozwoli go natomiast lepiej dopasować do możliwości. Możesz np. zdecydować się na nieco niższą kwotę bądź rozłożyć spłatę kredytu na trochę dłuższy okres czasu. Jeśli Twoja sytuacja jest niepewna, sprawdź też koniecznie, czy istnieje możliwość karencji w spłacie kredytu.

Kredyt gotówkowy

Nieuwzględnienie oprocentowania rzeczywistego

Chociaż świadomość ekonomiczna polskiego społeczeństwa powoli ulega poprawie, nadal wiele osób myli oprocentowanie nominalne z rzeczywistym. Tymczasem różnice między nimi potrafią być naprawdę duże, a taki błąd może Cię sporo kosztować.

Oprocentowanie nominalne zwykle jest dużo niższe, ponieważ określa sam koszt odsetek, a jego górną granicę ogranicza prawo. Jest to stawka WIBOR plus marża banku. Ten rodzaj oprocentowania nie obejmuje dodatkowych opłat, takich jak m.in. prowizja za rozpatrzenie wniosku czy ubezpieczenie.

Wszelkie dodatkowe opłaty zawiera oprocentowanie rzeczywiste, czyli RRSO: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. To właśnie ten parametr powinieneś porównywać, zestawiając ze sobą oferty różnych banków (sprawdź kredyt gotówkowy w totalmoney). Ma on wpływ na całkowity koszt kredytu oraz wysokość Twojej miesięcznej raty.

Rodzaj rat i oprocentowania niedopasowany do możliwości

Jeśli masz możliwość dokonania wyboru między ratami stałymi i malejącymi, albo oprocentowaniem stałym lub zmiennym, przemyśl dokładnie swoją decyzję.

Częstym błędem jest decydowanie się na raty malejące. To rozwiązanie pozwala obniżyć całkowity koszt kredytu, jednak wymaga spłacania na początku wyższych rat. Nie warto ryzykować, jeśli Twoja sytuacja finansowa nie jest w pełni stabilna i tak wysokie obciążenie może nadwerężyć domowy budżet.

Podobnie nie warto ryzykować z oprocentowaniem zmiennym, jeśli nie masz pewności, że Twoja sytuacja finansowa nie zmieni się przez dłuższy czas i pozwoli na ewentualną spłatę wyższych rat. Oczywiście istnieje możliwość, że za sprawą korzystnej sytuacji na rynku kredytów raty się obniżą. Nikt nie może Ci jednak tego zagwarantować.

Błedy przy kredycie

Nieprzemyślane korzystanie z promocji

Wiele banków proponuje kredytobiorcom cross-selling, czyli korzystne warunki kredytu w zamian za korzystanie z innych produktów bankowych np. karty kredytowej czy konta osobistego. To dobre rozwiązanie, jeśli dodatkowy produkt nie jest dla Ciebie obciążeniem.

Jeśli jednak wybierzesz płatne konto, z którego nie korzystasz, czy też kartę kredytową, która przysporzy Ci problemów ze spłatą, promocja może okazać się pułapką. Warto też uważać na programy oszczędnościowe wymagające zamrożenia środków finansowych na dłuższy czas.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe