https://www.high-endrolex.com/43 Pożyczki społecznościowe - czy warto w nie inwestować swoje oszczędności?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Kredyty23 02 2018

Pożyczki społecznościowe - czy warto w nie inwestować swoje oszczędności?

Temat pożyczek społecznościowych bardzo często poruszany jest na różnego rodzaju portalach związanych z inwestowaniem. Jednak nie każdy wie, na czym właściwie polegają inwestycje P2P. Otóż jest to rodzaj transakcji, która zawierana jest między dwoma osobami fizycznymi za pośrednictwem specjalnych portali internetowych.

Użytkownicy tego rodzaju platform mogą inwestować swoje oszczędności, pożyczając je innym osobom, które również zarejestrowane są w serwisie. Czy inwestycje P2P są opłacalne?

Jakie są zasady pożyczek społecznościowych?

Serwisy, które umożliwiają tego rodzaju inwestycje, najczęściej nie wymagają od inwestorów ponoszenia żadnych kosztów związanych z założeniem czy prowadzeniem konta. Dopiero w momencie podpisywania umowy z pożyczkobiorcą ustalany jest zysk z odsetek. Niestety istnieje pewne ryzyko, że pożyczka nie zostanie spłacone. Niektóre platformy dbają o zminimalizowanie ryzyka, zapewniając inwestorom zwrot części zainwestowanej kwoty, zobacz również artykuł "Jak zostać kredytodawcą, by pomnażać swoje pieniądze?" Zawsze prowadzone są działania, których celem jest spłata pożyczki. Najbardziej opłaca się udzielanie kilku pożyczek jednocześnie, ponieważ wówczas zyski są zdecydowanie wyższe. Istnieje także możliwość kupowania i sprzedawania zobowiązań.

 

pożyczki społecznościowe

 

Przy wyborze pożyczkobiorcy należy zwrócić uwagę na jego rating, czyli ilość gwiazdek, która określa staż pożyczkobiorcy. Bardzo ważne są także rekomendacje użytkowników i liczba historycznych pożyczek. Można też dokonywać weryfikacji użytkowników zarówno w kwestii danych osobowych, jak i długów bankowych.

Czy inwestycje P2P są opłacalne?

Ile właściwie można zarobić na pożyczkach społecznościowych? Standardowe oprocentowanie wynosi 20%, a po uwzględnieniu podatku 16%. W rzeczywistości można jednak zarobić znacznie więcej, zwłaszcza jeśli dług jest regularnie spłacany. Zakładając, że pożyczka w kwocie 100 zł została udzielona na 12 miesięcy, po roku można otrzymać 120 zł. Jednak należy pamiętać, że co miesiąc spłacane jest 10 zł, które można ponownie zainwestować i tym samym powiększyć swoje zyski – zwrot z inwestycji może wynieść wówczas nawet 34,7% rocznie.

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe