https://www.high-endrolex.com/43 W jaki sposób finansować luksusowe nieruchomości?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Kredyty02 11 2017

W jaki sposób finansować luksusowe nieruchomości?

W największych miastach w Polsce sprzedaż mieszkań wzrosła o 25% w Q2 2017 roku względem roku poprzedniego. Wartość zrealizowanych transakcji w drugim kwartale szacuje się na około 24,5 mld złotych. W kwocie tej znalazło się również miejsce dla najdroższych i najbardziej luksusowych nieruchomości w kraju. W samych latach 2012 – 2016 wartość rynku nieruchomości premium wzrosła o ponad 40%, przy czym największy wzrost odnotowano w latach 2015 – 2016. Transakcje zawierane za gotówkę stanowią wciąż popularny odsetek wszystkich transakcji, niemniej na rynku premium zdecydowany prym wiedzie finansowanie zewnętrzne przy pomocy banków. W artykule podpowiadamy, jak finansować tego typu inwestycje.

Pamiętaj, że nieruchomości premium są dla banków nieco egzotyczne

Starając się o finansowanie kredytowe na luksusową inwestycję, warto przygotować wycenę. Niektóre banki wciąż traktują luksusowe mieszkania jako trudno zbywalne (co oczywiście, patrząc na obecne wskaźniki rynku mieszkaniowego, rokrocznie stanowić będzie coraz mniejszy problem). W związku z takim podejściem banków, należy samodzielnie przygotować wycenę inwestycji i nie powinno polegać się na wycenie bankowych inspekcji nieruchomości, które najzwyczajniej mogą nieco rozmijać się z prawdą.

 

kredyt

 

Dokładnie wyselekcjonuj oferty banków

Wciąż niszowy, jednak nieustannie zwyżkujący. Mowa o rynku nieruchomości premium takich jak np. Park Lane. Po sporządzeniu solidnej wyceny, należy rozpocząć poszukiwania banku, który oferuje kredytowanie luksusowych nieruchomości. W tym zakresie poszukiwania będą mocno zawężone, ponieważ wyłącznie kilka banków posiada taką ofertę – parę banków komercyjnych i spółdzielczych. Jeśli samodzielnie nie chcesz szukać i składać zapytań, lepszym pomysłem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego doradcy finansowego.

Jeśli zechcesz skorzystać z pomocy doradcy, warto przygotować również swoje CV lub w inny sposób zaprezentować swoją zawodową ścieżkę i doświadczenie. Wiele banków wymaga swoistego wyjścia awaryjnego, na wypadek utraty pracy lub innych zdarzeń losowych. Zastanów się, co mógłbyś zaoferować bankowi. W dosyć dobrej sytuacji zostają inwestorzy posiadający kilka nieruchomości lub inny znaczny majątek. Czasem banki wymagają również ubezpieczenia na życie, jednak przy większym wkładzie własnym warunek ten może być negocjowany.

Warto posiadać zabezpieczenie na wypadek utraty płynności finansowej

Koniecznie pomyśl o zabezpieczeniu na wypadek utraty płynności finansowej. Jedną z podstawowych ustaw, które chronią Twój interes jako konsumenta, jest Ustawa o kredycie hipotecznym wprowadzona wedle dyrektywy Unii Europejskiej. Dzięki ustawie możesz oczekiwać wsparcia banku w przypadku znalezienia się w niekorzystnej sytuacji finansowej, zwrotu pieniędzy za prowizję w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, czy intensywniejszego nadzoru działalności pośredników kredytowych.

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe