https://www.high-endrolex.com/43 Uzyskujesz dochody w obcej walucie? Sprawdź, czy możesz zaciągnąć kredyt hipoteczny w Polsce.

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Kredyty16 10 2017

Uzyskujesz dochody w obcej walucie? Sprawdź, czy możesz zaciągnąć kredyt hipoteczny w Polsce.

Wokół otrzymywania kredytu hipotecznego w złotówkach przy zarabianiu pieniędzy w innej walucie obrosło wiele mitów i legend. Czy zatem możliwe jest uzyskanie kredytu hipotecznego w takiej sytuacji? Czy staranie się o taki kredyt jest skomplikowane? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części tekstu.

 

Ponad 2,3 tys. Polaków zarabia poza granicami kraju

Według GUS pod koniec 2015 roku poza granicami naszego kraju czasowo przebywało blisko 2397 tysięcy Polaków, z czego 2098 tysięcy w Europie. Najwięcej rodaków przebywało w Wielkiej Brytanii (720 tys.), Niemczech (655 tys.), Holandii (112 tys.), Irlandii (111 tys.) i Włoszech (94 tys.).

Wielu spośród emigrantów decyduje się na zabezpieczenia zgromadzonego kapitału poprzez zakup nieruchomości w naszym kraju. Czy takie osoby są w stanie uzyskać kredyt hipoteczny? Naturalnie, jednak proces ten nie należy do najprostszych.

 

kredyt

 

Kredyt hipoteczny zgodny z Rekomendacją S

Rekomendacja S to zbiór zasad z zakresu ekspozycji zabezpieczonych hipotecznie wydany przez Komisję Nadzoru Finansowego w 2014 roku. Wedle dokumentu banki mogą udzielać kredytu w walucie, w której klient banku pobiera trwałe dochody. Oznacza to, że Polacy zarabiający poza granicami kraju mogą starać się o kredyt hipoteczny wyłącznie w walucie, w której zarabiają.

Rekomendacja S minimalizuje ryzyko związane ze zmianami kursowymi i wpływa na poprawę bezpieczeństwa zawiązania umowy zarówno od strony klienta, jak i banku. Warto przypomnieć sobie sytuację umów kredytowych zawieranych we frankach szwajcarskich, by uświadomić sobie potencjalne ryzyko.

 

Trudności z otrzymaniem kredytu a waluta

Obecnie najłatwiej uzyskać kredyt hipoteczny w euro. W związku z tym, że jest to waluta rozliczeniowa obowiązująca na terenie większości Unii Europejskiej, banki najbardziej przychylnie spoglądają właśnie na nią.

Większe trudności napotkają Polacy zarabiający w dolarach, funtach oraz w walutach krajów skandynawskich. Banki nadal są nieprzychylne zawiązywaniu transakcji w takich walutach.

Należy wspomnieć, że jako dochód trwały banki rozumieją wyłącznie dochody uzyskiwane z tytułu umowy o pracę, emerytur oraz rent. W gorszej sytuacji są osoby prowadzące działalność gospodarczą zarejestrowaną poza granicami Polski. Wówczas dochód pochodzący z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej może nie być uwzględniony do zdolności kredytowej.

 

W jakie nieruchomości inwestują Polacy w stolicy?

Warto wspomnieć, jaki jest główny obszar kupowania nieruchomości Polaków zarabiających poza granicami kraju. Wielu z rodaków decyduje się na zakup bardziej prestiżowych mieszkań oraz domów. Przykładem mogą być inwestycje w wieżowcu Cosmopolitan w ścisłym centrum miasta, Apartamenty Parklane, Rezydencje Pałacowa, a także inne inwestycje premium. Spora grupa osób zawiązujących umowy kredytowe woli osiedlić się poza granicami dużych miast i przenieść się na tereny wiejskie. Miasta satelickie powoli przestają być obiektem zainteresowania inwestorów.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe