eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu24 03 2017

Koszty budowy domu - wskazówki

Na początek warto wspomnieć, że koszt budowy domu będzie niższy, gdy część prac zrobimy sami. To na pewno opcja korzystniejsza cenowo, niż wynajęcie firmy, która zrobi wszystko. Warto sprawdzać oferty w różnych sklepach budowlanych, bo czasami można trafić na ciekawe promocje, kupić ten sam produkt za dużą niższą cenę. Jednakże nie można tylko skupiać się na cenie, bo na tym może stracić jakość, a to przecież byłoby najgorsze.

 

koszty budowy domu

 

Warto też mieć na uwadze, że zmiany jednego elementu konstrukcyjnego domu, będą pociągać kolejne, więc przez to możemy zapłacić więcej, niż się pierwotnie spodziewaliśmy. To ważne choćby z tego powodu, że czasami zbytnio się kombinuje przy budowie domu, zmienia pierwotne założenia, co w konsekwencji zwiększa koszty. Wiadomo, zmiany czasami są niezbędne, ale nie we wszystkim i za wszelką cenę. Ostatnio popularne są domy parterowe, warto się nimi zainteresować, bo stawiane są szybko, kosztują mniej, choćby z tego względu, że rezygnuje się z wybudowania piwnic. Ciekawe informacje można też znaleźć w artykule “Dobry projekt domu, czyli jaki?”.

Dobry fundament to podstawa wszystkiego - bez tego nie można myśleć o solidnie, dobrze wykonanym domu. Z tego powodu też nie warto na tym oszczędzać. Koszt wzniesienia fundamentów, łącznie z pracami ziemnymi to około 40 tys. zł. Żeby jednak móc je zbudować, potrzeba odpowiednich materiałów, które kosztują około 20 tys. zł. Jeśli chodzi o postawienie ścian zewnętrznych, to wiele zależy od kosztów robocizny, a to w zależności od regionu Polski może się bardzo różnić. Najlepiej zaś je wykonywać z bloczków komórkowych. Polecane są o niskich gęstościach, gdyż mają najlepsze wartości tzw. współczynnika lambda - im jest niższy, tym taki materiał lepiej izoluje nasz dom przed zimnem. Jest doskonały do wykorzystania w budownictwie pasywnym, jak i energooszczędnym.

Jeśli chcemy zainwestować w ten materiał, a do tego dodać elewację mineralną z tynku cienkowarstwowego, to trzeba przygotować się na koszt około 40 tys. zł. Strop można wykonać z prefabrykowanych płyt kanałowych, gdyż znacząco zmniejsza to ostateczne koszty. Już za około 20 tys. zł można taki wykonać w domu średniej wielkości. Solidnie wykonany dach z dachówki ceramicznej kosztuje około 50 tys. zł. Niemalże identyczne koszt będzie, gdy zdecydujemy się na dachówkę cementową.

To tylko część kosztów, które należy ponieść, już jednak na tym przykładzie widać, że choć budowa domu kosztuje, to da się zaoszczędzić na różnych elementach. Warto wziąć to pod uwagę, by nie stracić tam, gdzie jest szansa na lepsze warunki cenowe.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe