eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu23 01 2017

Dom na zamówienie, czyli spełnienie marzeń

Kiedy stajemy się szczęśliwymi posiadaczami działki pod budowę, kolejnym krokiem jest wybór projektu, na którego podstawie zostanie wzniesiony stan surowy domu, będę realizowane dalsze prace wykończeniowe, aby móc zamieszkać w wymarzonym miejscu do życia. Do wyboru są dwie opcje – gotowy projekt, jaki „od ręki” znajdziemy w ofertach biur architektonicznych czy też w katalogach lub też ten przygotowany na indywidualne zamówienie.

Kiedy wybrać projekt domu na zamówienie?

Warto zastanowić się nad tym, jeśli posiadana przez nas działka pod budowę stanowi pewne wyzwania architektoniczne – jest np. zbyt wąską lub za mała, aby móc na niej realizować gotowe rozwiązania architektoniczne. Budowanie domu na zamówienie jest również dobrą opcją dla tych, którzy chcą zamieszkać w zindywidualizowanej, niepowtarzalnej nieruchomości, gdzie każdy kąt będzie zaprojektowany zgodnie z ich zamysłem, dopasowany idealnie do potrzeb, oczekiwań. W oparciu o własne pomysły pozwalamy sobie na większą wszechstronność w doborze rozwiązań konstrukcyjnych itp. Warto jednak zaznaczyć, że projekt domu na zamówienie będzie droższy od gotowego. Zakłada się, że koszt inwestycji może wzrosnąć nawet o 5%. Tutaj już stajemy przed dylematem, czy wybrać powyższą opcję bądź też zdecydować się na gotowy projekt, w jakim da się wprowadzić pewne zmiany, ale i one są związane z dodatkowymi nakładami finansowymi.

Rozpoczynamy prace i prowadzimy dziennik budowy domu

Po wyborze projektu wymarzonego domu oraz znalezieniu solidnej i odpowiedzialnej ekipy budowlanej rozpoczynamy prace. Od początku warto prowadzić dziennik budowy domu. Zapisujmy w nim wszystkie przedsięwzięcia z tym związane, a także notujmy nasze wrażenia, umieszczajmy fotografie itp. – na kartkach zachowajmy na lata wspomnienia z tego niepowtarzalnego okresu w życiu. Skorzystajmy także z możliwości oferowanych przez serwisy takie jak np. budogram.pl. W tym przypadku, prowadząc wirtualny dziennik budowy domu, dołączymy do innych osób będących w takiej samej sytuacji. Wymienimy się z nimi doświadczeniami, udzielimy porad, skorzystamy z sugestii czy też znajdziemy zaufanych podwykonawców, tanie i solidne materiały.

Stan surowy domu – otwarty i zamknięty

Pierwszym etapem budowy jest doprowadzenie nieruchomości do stanu surowego tzw. otwartego. Taki budynek ma już wszystkie ściany nośne – również wewnątrz, schody, drewnianą więźbę dachową i pokryty dach. Drugi etap „zamknięcia” domu sprowadza się do wzniesienia ścian działowych, wstawienia okien, drzwi, zamontowania bramy garażowej. Szacuje się, że czas niezbędny na doprowadzenie domu do stanu surowego zamkniętego trwa od trzech do pięciu miesięcy. Oczywiście są to umowne granice, gdyż każda budowa rządzi się innymi prawami i zależy od wielu czynników (np. pogoda, czas oczekiwania na materiały), na które nie zawsze mamy wpływ.

Jeśli jesteś przed lub w trakcie budowy domu, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia innych. Sprawdź chociażby serwis budogram.pl i zobacz, jak inni prowadzą dziennik budowy domu.

Źródło: https://www.budogram.pl/

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe