eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu11 10 2016

Czym są obiekty kubaturowe?

Budownictwo w naszym kraju, bardzo szybko podzieliło się na budownictwo liniowe i budownictwo kubaturowe. Pomimo tego, że obie te branże są bardzo podobne, to należy pamiętać o tym, że zajmują się zupełnie innymi rzeczami i zleceniami.

Na przestrzeni ostatnich lat, polska branża budowlana przeżywa zaskakujący rozwój. Jeszcze kilkanaście lat temu struktury, które odpowiedzialne były za powstawianie nieruchomości (deweloperzy, firmy budowlane) praktycznie nie istniały. Na szczęście na przestrzeni ostatnich lat, nasz rynek zmierza w bardzo dobrym kierunku i co najważniejsze, bardzo szybko wypełniany jest kolejnymi firmami, które sprawnie działają w branży nieruchomości. Ogromna konkurencja na rynku spowodowała, że firmy budowlane, aby pozyskać klientów znacząco zwiększają swój poziomi pod względem jakości świadczonych usług.

 

obikety kubaturowe


Czym się różni budownictwo kubaturowe od liniowego

Budownictwo liniowe dotyczy przede wszystkim tych obiektów, w których główny nacisk położony jest na długość. Do budownictwa liniowego możemy zaliczyć np. drogi, wodociągi, czy linie kolejowe. W budownictwie kubaturowym z kolei najważniejszą rolę odgrywają różnego rodzaju nieruchomości, które stanowią obiekty kubatorowe. W skład budynków kubaturowych możemy więc zaliczyć: mieszkania w blokach, domy jednorodzinne, biurowce, warsztaty, czy hale produkcyjne. W dzisiejszych czasach na naszym rynku możemy bez żadnego większego problemu znaleźć profesjonalne firmy, które zajmują się tego rodzaju inwestycjami.

 

 

Obiekty kubaturowe

Z pojęciem budownictwo kubaturowe, bardzo często wiąże się tzw. "kubatura budynku" - czyli po prostu pojemność budynku. Pamiętać musimy o ty, że w dzisiejszych czasach wcale nie jest tak łatwo, dokładnie zmierzyć oraz obliczyć rzeczywistą kubaturę danej nieruchomości. Kubaturze podlegają praktycznie wszystkie elementy, które wchodzą w skład danej nieruchomości. Podczas dokładnych obliczeń, pracownicy wykonujący pomiar, muszą wziąć pod uwagę nie tylko samą nieruchomość, ale również wszystkie przejścia, balkony, krużganki, czy tarasy. W skład obliczeń nie wchodzą jednak schody zewnętrzne oraz studzienki.

Kto zleca obiekty kubaturowe?

Jeżeli chodzi o obiekty kubaturowe, to możemy wskazać kilkunastu zleceniodawców. W dzisiejszych czasach najbardziej popularnymi zleceniodawcami są oczywiście firmy deweloperskie. Inwestorzy (deweloperzy) zlecają przeważnie wykonanie odpowiednich obiektów kubaturowych po to, aby w niedalekiej przyszłości sprzedać lub wynająć nowo wybudowane mieszkanie. Firmy budowlane stawiają również obiekty kubaturowe dla klientów prywatnych (domy jednorodzinne), jak i również dla organów państwowych.

 

obikety kubaturowe

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe