eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu14 09 2016

Izolacja natryskowa – rozwiązanie, które jest coraz bardziej popularne

O tym, że właściwa termoizolacja domu jest niezwykle ważna wiedzą już wszyscy. Wpływa ona nie tylko na komfort mieszkania, ale także pozwala zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Według różnych szacunków w grę wchodzą nawet oszczędności rzędu 50%. Wszystko pod warunkiem oczywiście, że wybierzemy odpowiedni materiał izolacyjny i sposób jego montażu. A skoro o tym mowa, to obecnie absolutnym numerem jeden jest izolacja natryskowa. Co to takiego? Zobaczmy.

Izolacja natryskowa – co warto o niej wiedzieć?

Coraz więcej osób decyduje się na izolację natryskową. Jest ona obecnie najlepszym sposobem izolowania domu. – Izolację natryskową nanosi się na powierzchnię specjalnym agregatem. Zapewnia to równomiernie nałożony materiał izolacyjny, dociera nawet do naprawdę trudno dostępnych miejsc. Materiałem używanym do termoizolacji natryskowej jest pianka poliuretanowa, która nie tylko bije na głowę inne – powszechnie stosowane materiały izolacyjne – jak styropian czy wełna mineralna, ale też jest uniwersalna – w ten sposób można ocieplać zarówno fundamenty, jak i np. poddasza. – mówi specjalista z firmy izolpiana.pl, zajmującej się wykonywaniem izolacji natryskowych.

 

Izolacja natryskowa

 

Jakie zalety ma izolacja natryskowa?

Orędownicy tej metody przekonują, że ma ona wiele zalet, przez co jest najlepszym sposobem na ocieplenie domu. – W zakresie zalet izolacji natryskowej wymienia się naprawdę wiele czynników. Najważniejsze jest chyba to, że pianką spryskuje się równomiernie izolowaną powierzchnię i przez to wyeliminowane są mostki termiczne, które powstają w przypadku styropianu czy wełny mineralnej – chociażby na łączeniach płatów. Decydująca jest również szybkość wykonania ocieplenia – w ciągu jednego dnia roboczego można przecież nanieść izolację na średniej wielkości domek jednorodzinny, co w przypadku innych materiałów jest niewykonalne. Poza tym wybierający piankę poliuretanową zwracają uwagę na jej parametry – kluczowy jest współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 0,020 - 0,038 W/(m*K). – dodaje wspomniany specjalista (izolpiana.pl)

Pianką poliuretanową można izolować zarówno fundamenty, jak i ściany, poddasza i dachy. Naniesiona na powierzchnię charakterystycznie się rozszerza i tym samym szczelnie wypełnia każdy zakamarek. Do tego należy pamiętać również o tym, że o jakości izolacji przesądza jej trwałość – a jeśli chodzi o piankę PUR to nawet po wielu latach nie traci ona swoich właściwości.

O czym należy pamiętać, jeśli zdecydujemy się na taką izolację?

Termoizolacja domu to tak naprawdę inwestycja. Na szali leży nie tylko komfort mieszkania , ale także ograniczenie rachunków za ogrzewanie. Dlatego też obok odpowiedniego materiału, istotny jest również wybór firmy oferującej tego typu rozwiązania. – Mówi się o tym, że w dużej mierze za parametry izolacji odpowiada również jej wykonanie. Jest to oczywiście prawdą, znane są przecież przypadki, że wadliwie wykonane ocieplenie domu przyniosło więcej szkody niż pożytku.

Należy zatem stawiać na profesjonalistów, którzy mogą pochwalić się wieloma udanymi realizacjami, doskonale wiedzą, co robią, a oferowane przez siebie rozwiązania idealnie dopasują do naszych potrzeb. – Jest to ważne, przecież każdy chce, by inwestycja jaką jest izolacja zwróciła się w jak najkrótszym czasie.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe