eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu01 08 2016

Jak efektownie odmienić fasadę domu?

Elewacja oraz pozostałe elementy składające się na fasadę budynku są narażone na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz na różnego rodzaju uszkodzenia. Czynniki te powodują, że fasada z czasem nie prezentuje się tak dobrze, jak kiedyś. Aby nadać jej nowy blask, nie trzeba przeprowadzać kosztownego remontu – wystarczy zastosować kilka sprawdzonych aranżacyjnych trików i wymienić pewne elementy, aby nasz dom prezentował się doskonale również z zewnątrz.

 

Fasada budynku to jego reprezentatywna część i właściwie wizytówka. To elewacja przede wszystkim przyciąga wzrok i nadaje bryle budynku elegancki charakter. Remont całej elewacji jest kosztownym i czasochłonnym przedsięwzięciem. Zanim zaplanujemy całościową renowację elewacji, wystarczy zastosować kilka skutecznych sposobów na efektowną odmianę fasady domu.

 

Fasada domu

 

Małe zmiany

Naturalną rzeczą jest, że elewacja z czasem się brudzi. Jeśli w pobliżu naszego domu znajduje się nieutwardzona droga, wiatr unosi kurz, który z czasem osiada na budynku. Ponadto pojawiają się różnego rodzaju plamy i przebarwienia. Możemy sobie z tym problemem na dwa sposoby – dokładnie wyczyścić elewację lub ją pomalować. W pierwszym przypadku wystarczy zastosować myjkę ciśnieniową. W drugim musimy zaopatrzyć się w odpowiedni preparat do malowania elewacji, narzędzia malarskie, drabinę lub nawet rusztowanie.

Jeśli jednak problem nie leży w wyglądzie samej elewacji, a raczej w tym, że aranżacja po prostu nam się znudziła, na to również znajdziemy sposób. Ciekawym pomysłem jest montaż okiennic. Drewniane okiennice, pomalowane na kontrastową w stosunku do elewacji barwę sprawią, że budynek będzie prezentował się atrakcyjnie i zyska sielski charakter. Podobnym posunięciem jest wymiana drzwi zewnętrznych. Możemy postawić na rustykalne skrzydło, zdobione efektownymi żłobieniami lub na zupełnie proste i nowoczesne. Tego typu drzwi zewnętrzne są dostępne na http://www.castorama.pl/produkty/budowa/drzwi-zewnetrzne-okna-i-bramy-garazowe/drzwi-zewnetrzne.html

 

remont elewacji

W skandynawskim stylu

Stylistyka właściwa dla wnętrz szwedzkich czy norweskich jest niezwykle popularna nie tylko w aranżacji wnętrz. Styl skandynawski jest również doskonałą receptą na łatwe odnowienie elewacji. Wystarczy obić ściany domu deskami. W ten roli bardzo dobrze sprawdzą się deski świerkowe, ale możemy postawić również na inny twardy i odpowiednio zaimpregnowany materiał. Szczegółowe informacje jak wykonać tego typu drewnianą elewację, można znaleźć na: http://muratordom.pl/budowa/elewacje/tajniki-wykonania-oblicowki-z-drewna,20_5741.html

Beton architektoniczny

Odnawianie elewacji nie musi dotyczyć wszystkich ścian budynku. Ciekawym sposobem jest odnowienie fragmentów fasady lub zaakcentowanie interesujących detali architektonicznych np. wykuszy czy załomów ścian. W tym celu możemy zastosować np. gotowe płyty z betonu architektonicznego. Mają one przygotowane otwory do montażu na ścianach, a po ich osadzeniu w docelowym miejscu, budynek zyska nowoczesny i industrialny wygląd.

Jak widać, aby nadać nowy blask fasadzie domu wcale nie trzeba odnawiać całej elewacji. Wystarczy się tylko zastanowić, jakie elementy możemy wymienić lub odświeżyć. Może się okazać, że takimi małymi kroczkami dojdziemy do elewacji w zupełnie innym wydaniu, niż dotychczas.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe