eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu14 04 2016

Zakup własnego mieszkania: na co zwrócić uwagę?

Metraż

Mieszkanie to miejsce, w którym najczęściej odpoczywamy, powinno być zatem wygodne. Duże znaczenie ma w tej kwestii jego metraż – im więcej przestrzeni mamy do swojej dyspozycji, tym lepiej. Metraż mieszkania powinien być dostosowany do liczby domowników – o ile single z łatwością zmieszczą się w kawalerce, o tyle rodzina z dwójką dzieci będzie potrzebować co najmniej dwóch dużych pokoi.

Lokalizacja

Bardzo istotne jest, byśmy wybierając mieszkanie dokładnie poznali daną okolicę. Dogodna lokalizacja to taka, która zapewnia łatwy dojazd do mieszkania, dostęp do komunikacji miejskiej, sklepów, placówek medycznych. Istotny jest również poziom hałasu – jeśli chcemy cieszyć się mieszkaniem w zacisznej okolicy, powinniśmy sprawdzić, czy w pobliżu wybranej przez nas lokalizacji nie powstaną obiekty takie jak duże supermarkety czy fabryki. Możemy to sprawdzić na planie zabudowy miasta. Jeśli posiadamy dzieci warto sprawdzić, czy okolica jest ogólnie bezpieczna, czy w pobliżu znajdują się szkoły, przedszkola oraz parki i inne obiekty rekreacyjne.

 

mieszkanie

 

Stan wykończenia mieszkania

Od tego, w jakim stanie developer odda nam mieszkanie zależy, kiedy będziemy mogli się wprowadzić. Mieszkanie wykończone pod klucz to lokum w pełni wykończone i umeblowane – możemy wprowadzić się natychmiast. Mieszkanie w stanie developerskim posiada podstawowe wykończenie, dlatego będziemy musieli poświęcić kilka tygodni pracy na samodzielnie urządzenie go – jest to rozwiązanie tańsze i dające większą swobodę. Niektórzy developerzy proponują swoim klientom mieszkania w stanie pośrednim – w takim wypadku wykończenie obejmuje np. armaturę łazienkową i podłogi.

Wybór developera

Mieszkanie to dla wielu ludzi najpoważniejszy zakup w całym życiu. Z tego powodu powinniśmy w wyborze kierować się nie tylko ceną, lecz również renomą developera, u którego zamierzamy wykupić mieszkanie. Na renomę składa się między innymi doświadczenie na rynku oraz ilość realizacji. Dobrym przykładem jest firma DOMBUD z Katowic, która działa nieprzerwanie od 60 lat, na jej dorobek składa się kilkadziesiąt inwestycji mieszkaniowych na terenie województwa mazowieckiego, śląskiego oraz małopolskiego.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe