eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu01 02 2016

W pełni przemyślana konstrukcja

Zgodnie z obowiązującymi przepisami

 Pojęcie samowolki budowlanej jest w Polsce zjawiskiem marginalnym, niemal na wymarciu. Nikt rozsądny nie chce się narażać urzędnikom i w bezmyślny sposób przyczynić się do rozbiórki własnego domu, który kosztował mnóstwo włożonej pracy oraz sporej ilości pieniędzy. Samo uzyskanie potrzebnej zgody to jedno, trzeba także pamiętać o odbiorze budynku. W trakcie tych czynności sprawdzane są m.in. przewody kominowe. Ich znaczenie jest niepodważalne, ponieważ to właśnie nimi odprowadzane są spaliny. Częścią składową tych przewodów są specjalne wkłady kominowe. Pod tym pojęciem kryje się szereg elementów, tworzących sprawnie funkcjonującą całość. Wbrew pozorom używa się ich nie tylko w nowym budownictwie. Równie dobrze sprawdzają się w starych domach, w których właściciel zdecydował się na modyfikację dotychczasowego systemu grzewczego. Często ma to miejsce przy wymianie bądź modernizacji kominka, który ma już swoje lata. Nie ulega wątpliwości, że szczelny i sprawny przewód kominowy powinien być priorytetem, którego nie można odstawiać na dalszy plan.

Różnice mają swoje uzasadnienie

Decydując się na takie, a nie inne wkłady kominowe zwraca się uwagę na źródło ciepła. Najpopularniejszy typ, jaki można spotkać w Polsce to żaroodporny. Stosuje się go w przypadku spalania paliw stałych jak np. drewna. Charakteryzuje się szczególnie wysoką odpornością na korozję. Elementy składowe takich wkładów jak np. kolana czy rury zrobione są ze stali o grubości minimum jednego milimetra. To naturalnie wpływa na ich trwałość. Inaczej wymiana tych podzespołów odbywałaby się nadzwyczaj często, co nie byłoby korzystne np. ze względów ekonomicznych. Dzisiaj nie doświadczymy problemów z ich dostępnością, ponieważ taki asortyment można znaleźć także w specjalistycznych sklepach internetowych. Jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy kominki były czymś rzadkim w polskich realiach, trzeba było sporo się natrudzić, żeby pozyskać rury czy kolana o nietypowym rozmiarze. Obecnie klient może samodzielnie wybierać spośród wyrobów od pochodzących różnych producentów, które różnią się od siebie przede wszystkim jakością wykonania, a także ceną.

ogrzewanie

 

Od niepamiętnych czasów komin stanowił istotny element konstrukcji budynków mieszkalnych. Jego sprawność to rzecz niezwykle ważna. Dlatego z upływem lat zdecydowanie warto pomyśleć o jego renowacji, przy użyciu najnowszych rozwiązań, które są wyjątkowo trwałe i wbrew pozorom nie kosztują majątku.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe