eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu31 08 2015

Planujesz budowę domu? Zobacz kogo potrzebujesz na budowie

Dlatego tak ważne jest zapoznanie się chociaż w małym stopniu z tematem. W internecie znaleźć można bardzo dużo stron internetowych poświęconych zarówno materiałom budowlanym jak i innym elementom, które są niezbędne do budowy domu – często serwisy budowlane prezentują porównania poszczególnych produktów i zdradzają jakie materiały w danych warunkach czy obiektach sprawdzają się najlepiej. Pomocne są również fora internetowe. Stanowią one miejsce, gdzie użytkownicy o różnym poziomie wiedzy na ten temat dzielą się swoimi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami. Żaden inwestor nie musi być specjalistą w dziedzinie budowlanej, ale warto przynajmniej znać wady i zalety materiałów budowlanych, z których powstaje nasz dom.

Kogo potrzebujesz do wybudowania domu?

Odpowiedź na wyżej postawione pytanie jest dość logiczna – potrzebna jest przede wszystkim dobra ekipa budowlana. I tutaj również pojawia się pytanie – gdzie można znaleźć odpowiednią ekipę? Obecnie wiele osób zatrudnia ekipy z polecenia znajomych albo anonimowych osób w internecie – fora internetowe tutaj również są bardzo dobrym źródłem wiedzy.

Osoby planujące realizację takiej inwestycji muszą wiedzieć, że prawo budowlane przewiduje w wypadku obiektów, na które istnieje konieczność wydania pozwolenia na budowę, udziału określonych osób w procesie budowlanym. Są nimi między innymi inwestor, projektant, i kierownik budowy. Prawo dopuszcza także udział inspektora nadzoru inwestorskiego.

 

Inwestor, czyli osoba finansująca przedsięwzięcie, zatrudnia pozostałych uczestników procesu budowlanego. Na początku inwestycji zatrudniony zostaje architekt. Jego głównym zadaniem, często w zespole z projektantem konstrukcji budowlanych, jest przygotowanie projektu budowlanego. Kierownik budowy natomiast nadzoruje ekipę wykonawczą. Już przy większych domach, typu willa z basenem, warto pomyśleć o inspektorze nadzoru inwestorskiego. Będzie on monitorował proces budowy pod kątem technicznym i dbał o interesy inwestora. Nadzór inwestorski przyda się szczególnie dla inwestorów, którzy nie mają doświadczenia w realizacji takich inwestycji lub czasu na kontrolowanie wszystkich prac.

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe