eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu21 01 2020

Letnia strefa relaksu

Ogród to dla wielu przede wszystkim miejsce, w którym relaksujemy się w gronie najbliższych. Jednak, aby nasz odpoczynek był w pełni satysfakcjonujący, potrzebujemy czegoś więcej niż odrobiny wolnego czasu. Kluczem do pełni relaksu okazuję się głównie odpowiednio zaprojektowana strefa odpoczynku. Poniżej dowiesz się, jak uzyskać ją dzięki kilku prostym trikom.

Znajdź dobre miejsce

Oczywiście możliwości każdego ogrodu są nieco inne na przykład ze względu na metraż, którym dysponujemy. Jednak mimo tego warto zadbać o to, by wydzielona przez nas strefa napawała nas spokojem. Pierwszy krok polega na znalezieniu odpowiedniego miejsca. Nie musi być to wcale duży areał – w końcu nawet mały taras przy odpowiednim zagospodarowaniu okazuje się wystarczający. W przypadku ogrodu warto skupić się na lokalizacji. Ważne, by było to miejsce znajdujące się z dala od hałasu pochodzącego na przykład z sąsiadującej, ruchliwej drogi. Poza tym w miarę naszych możliwości starajmy się unikać ewentualnych rozpraszaczy. Będzie to na przykład szopa, z której ciągle ktoś wyjmuje narzędzia. Jeśli planujemy odpoczywać w tym miejscu głównie latem, dobrze jest zwrócić uwagę na to, by miejsce było odpowiednio zacienione.

 

ogród - strefa relaksu

 

Zadbaj o swój komfort

Podstawą wypoczynku na świeżym powietrzu okazuje się przede wszystkim odpowiednio dobrane wyposażenie. Wielu osobom popołudniowy relaks kojarzy się z krótką, choćby piętnastominutową drzemką. Z tego względu warto zainwestować w meble, na których można się przespać. W końcu czy jest coś przyjemniejszego niż drzemka na świeżym powietrzu? Szczególnie dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju huśtawki ogrodowe czy hamaki, które poprzez lekkie kołysanie skutecznie nas odprężą.

Jakość i użyteczność

Pozostając w temacie mebli ogrodowych, warto również przemyśleć kwestie jakości wybranego przez nas wyposażenia. Kluczem do relaksu jest przecież wygoda. Właśnie dlatego najlepiej postawić na luksusowe meble ogrodowe, które odznaczają się ogromną ergonomią oraz wytrzymałością. Ważne, by materiały, z których zostały wykonane były odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki temu unikniemy konieczności przenoszenia za każdym razem, gdy zaczyna padać deszcz. Poza tym takie meble jak na przykład leżaki ogrodowe powinny być przede wszystkim lekkie. Dzięki temu będziemy w stanie przesuwać je w zależności od ułożenia słońca.

Funkcjonalne dodatki

Aby nasz relaks był jeszcze przyjemniejszy, warto zainwestować w odpowiednie dodatki. Jednym z nich będą wszelkiego rodzaju tekstylia, które nie tylko świetnie dopełnią przestrzeń, ale także zapewnią nam dodatkową wygodę. Poduszki, koce i pledy świetnie sprawdzą się podczas popołudniowego wypoczynku. Poza tym, jeśli chcemy, by stworzona przez nas przestrzeń była naprawdę wygodna, warto zadbać o jej funkcjonalność. Dobrze jest przemyśleć kwestię zakupu małego stoliczka kawowego, który umożliwi nam odkładnie ulubionych napojów czy przekąsek. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednią ochronę zarówno przed słońcem, jak i wiatrem na przykład za pomocą uroczego parasola, czy cienia padającego z większego drzewa.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe