eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu26 07 2019

Jakie oświetlenie wybrać do mieszkania na wynajem? Industrialne!

Lata 60. XX wieku przyniosły modę na lofty. Dziś chętnie widujemy je już nie tylko pośród pracowni artystycznych i miejsc przeznaczonych do eksponowania rozmaitych rzeczy. To sposób na urządzenie przestrzeni mieszkalnej! Właściciele obiektów, które docelowo mają być wynajmowane, powinni pomyśleć o zastosowaniu oświetlenia industrialnego. Dlaczego warto pójść w tym kierunku?

Surowy klimat i retro dodatki

Pokoje, całe mieszkania urządzane z myślą o wynajmie, muszą spełniać sporo wymogów. W końcu przyszli wynajmujący pragną dotrzeć do szerokiego grona zainteresowanych. Mogą określić, czy szukają studentów czy też rodziny z dziećmi, jednak największe szanse mają wtedy, gdy nie stawiają takich wymagań. Ze względu na tak różne grupy odbiorców, przestrzenie powinny być urządzone funkcjonalnie, estetycznie, w miarę prosto, ale z elementami, które przyciągają uwagę.

oświetlenie industrialneWszystkie powyższe cechy jest w stanie zapewnić oświetlenie industrialne. Przywodzi ono na myśl surowy klimat, ale obecnie jest on zupełnie inaczej odbierany. W mieszkaniu, gdzie część ze ścian pokryto betonem architektonicznym, przy ciepłym świetle robi się miło i przytulnie. Surowość nabiera zupełnie innego charakteru, po prostu domowego. Do takiej kompozycji doskonale pasują lampy industrialne.

Funkcjonalność mieszkań na wynajem, to podstawa, niezależnie od przyszłych lokatorów. A skoro mowa o funkcjonalności, to tę cechę musi odzwierciedlać światło. Będą z niego korzystać studenci podczas nauki, ale i biznesmeni pracujący do późnego wieczora nad projektami. Przyszli małżonkowie będą za to liczyć na romantyczną atmosferę, gdy zaczną wspólnie oglądać film, a dla rodzin zastosowane lampy wpływają także na bezpieczeństwo poruszania się po pokojach, łazience czy kuchni, w szczególności najmłodszych domowników.

Lampy w stylu industrialnym są proste i nie muszą zajmować dużo miejsca, a to spore atuty. Mogą dawać ciepłe światło, wyraziste, a estetykę zyskuje się dzięki ich detalom, zastosowanym materiałom czy kolorystyce. Dostępne w postaci zarówno kinkietów, lamp podłogowych, jak i lamp wiszących, zadowalają zarówno rodziny, studentów, pary, jak i lokatorów zajmujących się biznesem.

Jak dobierać oświetlenie industrialne?

W mieszkaniu na wynajem musi zostać zachowana spójność wystroju. Z tego względu warto poszukać lamp w stylu industrialnym, które będą w komplecie lub połączy je przynajmniej jeden element wspólny. Zarówno lampy wiszące, jak i podłogowe oraz inne propozycje do aranżacji industrialnych, można z powodzeniem znaleźć w sklepie Azzardo.com.pl.

Właściciel mieszkania musi postawić na jakąś stylistykę, potrzebuje zadecydować o detalach. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie wybór lamp podłogowych, które sprawdzają się zarówno w salonach, jak i sypialniach. Wybór oświetlenia podłogowego w stylu industrialnym, które oferuje kilka źródeł światła, pozwala podwyższyć walory funkcjonalności oraz estetykę aranżacji uczynić urozmaiconą.

Na suficie warto znaleźć miejsce dla lamp wiszących, ale na krótkich linkach, aby wyeliminować ryzyko zawadzania o nie głową. Poza tym światło nie powinno oślepiać. Wystarczy, że wybór padnie na konstrukcję z niczym nieosłoniętą żarówką lub tą, którą otacza ażurowy klosz z metalu.

Eleganckie wystroje i styl industrialny? Takie połączenie to świetny pomysł! Prosty, funkcjonalny, uniwersalny, a zarazem mający w sobie nutę luksusu. Jeśli chodzi o taki efekt, dobrze jest postawić na lampy wiszące z czarnymi kloszami, ale od wewnętrznej strony potraktowane barwą złotą, miedzianą czy srebrną. Światło od nich odbijające się będzie podkreślać charakter wnętrza, sama zaś lampa stanie się elegancką ozdobą, oczywiście o walorach funkcjonalnych.

Najemcy doceniają nie tylko ergonomię i komfort w mieszkaniach, które mają stać się ich tymczasowym miejscem do życia. Liczą również na estetykę, wystrój, w którym poczują się niczym we własnym domu i stworzą sobie przytulny kącik. Wybór oświetlenia industrialnego przez właścicieli mieszkań oferujących je na wynajem, to strzał w dziesiątkę i gwarancja, że ogłoszenie zainteresuje duże grono osób!

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe