eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu10 06 2019

Nowoczesne dźwigi stosowane w usługach dźwigowych

Dźwigi to pojazdy budowlane, które wykonują najcięższe prace na placu budowy. Dla osób, które nie znają się na maszynach budowlanych każdy pojazd, który ma możliwość podnoszenia ładunku będzie dźwigiem. Jednak możemy rozróżnić dźwigi, żurawie czy samochody z HDS, a nawet mobilne żurawie wieżowe. Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu krótkie charakterystyki poszczególnych typów maszyn dźwignicowych.
dźwigi

Dźwigi samojezdne - żuraw dźwigu jest osadzony na samochodowym podwoziu ciężarowym lub na podwoziu samojezdnym, które zostało skonstruowane typowo pod dźwigi. Najczęściej stosuje się napęd jedno lub dwusilnikowy. Elementy składowe dźwigu to przede wszystkim wyciągarki oraz wychylny wysięgnik osadzony na pomoście z możliwością obrotu. Konstrukcja umożliwia podnoszenie i opuszczanie ładunków oraz regulowanie zasięgu i obrót. Warto podkreślić, że dźwigi samojezdne mają możliwość pracy w trybie dźwigowym i w trybie transportowym.

Dźwigi samochodowe - https://www.podnosimy.pl/uslugi-dzwigowe/

Dźwigi wieżowe - tradycyjne żurawie budowlane, które widać na horyzoncie z daleka. Są to dźwigi stacjonarne, o wielkich gabarytach. Konstrukcja składa się z kratownicy tworzącej wieżę, na której osadzona jest kabina operatora i ramię żurawia wyposażone w hak. W tym rodzaju dźwigów wieża jest nieruchoma i jest osadzana na podłożu na dłuższy czas, często na kilka miesięcy. Żuraw wieżowy nie ma możliwości przemieszczania się, ruchome jest jedynie ramię żurawia, z jednej strony zakończone hakiem, a z drugiej odpowiednio dobraną przeciwwagą. Zastosowanie żurawi wieżowych to przede wszystkim budowa wysokich budynków kilkunasto czy kilkudziesięciopiętrowych.

Samochody HDS czyli hydrauliczne dźwigi samochodowe to dźwigi samobieżne, osadzone na nadwoziu samochodu ciężarowego. Zadania samochodów z HDS to załadunek i rozładunek materiałów, towarów i ładunków przewożonych na przyczepie tego samego samochodu. Najczęściej stosowane są w leśnictwie i na placach budowy. Mogą być wykorzystywane w pracach wewnątrz budynków, a także na zewnątrz. Nie należy stosować tego rodzaju dźwigów przy silnym wietrze czy w czasie burzy. Utrudnieniem może być także ograniczona widoczność.

Mobilne żurawie wieżowe charakteryzują się ogromną uniwersalnością. To połączenie cech dźwigu samochodowego i żurawia wieżowego. Konstrukcja składa się z ruchomego podwozia samochodowego i kratownicy żurawia wieżowego. Na tym samym podwoziu przewożone są przeciwwagi dla ramienia żurawia. Bardzo poważną zaletą jest fakt, że rozłożenie dźwigu i jego przygotowanie do pracy zajmuje zaledwie około 30 minut, a obsługą zajmuje się wyłącznie jeden operator, który również pełni rolę kierowcy. Kabinę dźwigu można osadzić na szczycie wieży lub w jej połowie, jeśli to rozwiązanie będzie wygodniejsze. Ramię żurawia można ustawiać pod różnym kątem, nie tylko pod kątem prostym i równolegle do podłoża. Krótki czas przygotowania do pracy sprawia, że w ciągu jednego dnia mobilny żuraw wieżowy może wykonać zlecenie nawet w kilku różnych miejscach.

Gdzie można wynająć wszystkie wymienione typy dźwigów i żurawi? W każdym dużym mieście można znaleźć firmy specjalizujące się w usługach dźwigowych. W Warszawie polecaną firmą, która wiedzie prym w swojej branży jest firma Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa. Park maszynowy tejże firmy jest bardzo rozległy, dlatego klienci nie mają problemów ze znalezieniem rozwiązań, które będą odpowiadały ich oczekiwaniom.

źródło: https://www.podnosimy.pl/news/dzwigi-i-ich-rodzaje-wykorzystywane-w-uslugach-dzwigowych/

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe