eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu02 05 2019

Jak samodzielnie położyć kamień dekoracyjny na ścianach?

Kamień dekoracyjny to doskonałe rozwiązanie do każdego wnętrza. Materiał ten pasuje do wszystkich stylów, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych pomieszczeniach. To, co decyduje o jego popularności, to jego walory estetyczne oraz funkcjonalne. Dzięki użyciu materiałów sztucznych, takich jak beton czy gips, kamień dekoracyjny zyskuje niepowtarzalny wygląd. Może przypominać surowce naturalne, a różnorodność jego wariantów jest nieograniczona. Jeśli chcesz zdecydować się na takie rozwiązanie w swoim mieszkaniu, zobacz, jak samodzielnie położyć kamień dekoracyjny na ścianach!

Zagruntuj podłoże

Aby kamień dekoracyjny dobrze trzymał się ścian, konieczne jest ich uprzednie zagruntowanie. Najwygodniej nakładać na nie preparat za pomocą szerokiego pędzla.

kamień dekoracyjnyPrzygotuj kamień

Płytki kamienia dekoracyjnego wymagają odpowiedniego przygotowania. Wydawać by się mogło, że w chwili zakupu powinny one być gotowe do montażu, ale tak nie jest. Krawędzie oraz spód każdego elementu należy najpierw zeszlifować, aby pozbyć się nierówności i gipsowych nalotów.

Przyklej płytki

Jeśli od gruntowania ścian minęły 24 godziny, możesz zabrać się za układanie płytek. Do ich zamocowania najlepiej nada się klej elastyczny. Nałóż go na spód każdej płyty, tak aby pokrył ją w co najmniej 80 procentach. Kamień układaj na ścianie, zaczynając od dołu. Jeśli masz taką potrzebę, możesz pomóc sobie plastikowymi klinami, które pozwolą Ci kontrolować poziom mocowanych elementów. Kliny można usunąć po związaniu kleju.

Dotnij płyty do własnych potrzeb

Podczas pracy pewnie nieraz zdarzy się, że płyty trzeba będzie dociąć. Zmierzysz się z taką sytuacją na przykład wtedy, gdy dotrzesz do narożników. Należy wtedy zmierzyć pozostały fragment ściany i dociąć do tej długości dany element. Dużą zaletą kamienia dekoracyjnego jest to, że możesz wykonać tę czynność za pomocą zwykłej piłki do drewna bądź do metalu.

Zadbaj o ochronę kamienia dekoracyjnego

Daj płytom dekoracyjnym trochę czasu. Po upływie 14 dniu możesz pomyśleć o ich zabezpieczeniu. Służą temu specjalne preparaty impregnacyjne, które przed użyciem należy wymieszać. Ich aplikacja jest cudownie prosta – nanosisz je na ścianę za pomocą opryskiwacza. Dzięki takiemu zabiegowi kamień dekoracyjny nie będzie wchłaniał brudu. Impregnat wzmocni również kolor płytek i podkreśli ich niepowtarzalny urok.

Montaż kamienia dekoracyjnego nie należy do bardzo skomplikowanych operacji. Jeszcze łatwiej jest wybrać odpowiedni jego wariant do swojego mieszkania. Szeroki wachlarz tego rodzaju płytek znajdziesz między innymi w asortymencie producenta Bruk-Bet.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe