eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu05 10 2018

Płyty warstwowe gładkie

Płyty warstwowe to nowoczesne elementy budowlane, znajdujące zastosowanie jako ściany nośne, ścianki działowe, a także sufity.

Pierwsze płyty warstwowe powstały w 1967 roku w Stanach Zjednoczonych, gdzie produkcja w gwałtownym tempie zaczęła wzrastać, a po pewnym czasie technologia produkcji płyt warstwowych zaczęła docierać do Europy i na inne kontynenty.
W 2011 roku otwarto w Polsce pierwszą fabrykę płyt warstwowych z rdzeniem z pianki poliuretanowej, a nieco później – z rdzeniem styropianowym.

 

płyty warstwowe

 

Budowa płyty warstwowej gładkiej

Nazwa płyty odnosi się do jej budowy – każda składa się z trzech warstw, dwie zewnętrzne to metal, natomiast rdzeń pomiędzy nimi to warstwa pianki izolacyjnej w postaci styropianu, pianki poliuretanowej lub pianki poliizocyjanurowej, dopuszczalna jest również wełna mineralna. Rodzaj rdzenia określa zwyczajową nazwę płyty.

Zastosowanie płyt warstwowych

Dzięki warstwie izolacyjnej, oraz zastosowaniu nowoczesnej technologii, budowla skonstruowana z płyt warstwowych gładkich jest przykładem budownictwa energooszczędnego. Panele zbudowane z płyt warstwowych, w zależności od użytego rdzenia, znakomicie sprawdzają się w budowie obiektów użytkowych, niewymagających ogrzewania takich jak chłodnie, hale przetwórstwa spożywczego, hale magazynowe, pieczarkarnie czy pomieszczenia dla zwierząt hodowlanych. W budownictwie ogólnym używa się ich do stawiania ścian działowych, podwieszanych sufitów czy - w budynkach o niewielkich gabarytach takich jak altany ogrodowe czy garaże - ścian nośnych.

Właściwości płyt

Płyty warstwowe gładkie ze względu na swoje rozmiary i rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na szybkie wzniesienie zaprojektowanej konstrukcji, a w jej ustawianiu nie przeszkadzają warunki atmosferyczne – płyty można montować przy każdej pogodzie nawet podczas opadów deszczu lub śniegu.

Wybór kolorystyczny wierzchniej warstwy jest bardzo szeroki – po zapoznaniu się z pełną paletą barw u producenta można zamówić interesujący nas kolor.

Ze względu na swoje właściwości, płyty warstwowe mogą być wykorzystane jako dodatkowa izolacja dachów i podłóg. Ich twarda, nienasiąkliwa powierzchnia, pozwala na bezpośrednie ułożenie ich na gruncie.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe