eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu03 07 2018

Podnośniki przegubowe

Wszelkie prace n wysokościach nie obejdą się bez drabiny, stabilnego rusztowania lub podnośnika.
Drabina jest narzędziem doraźnym, więc na stałe powinna znajdować się na terenie budowy czy w obrębie terenu remontowanego, natomiast podnośniki to urządzenia bardziej zaawansowane, wykorzystywane do prac na znacznych wysokościach i w trudno dostępnych miejscach.


Podnośniki przegubowe spalinowe

Najczęściej do takich robót używane są podnośniki przegubowe.
Podnośniki przegubowe pod względem napędu dzielimy na spalinowe i elektryczne.
Urządzenia spalinowe to samojezdne, z napędem na cztery koła pojazdy pracujące za pomocą silnika Diesla. Najczęściej wykorzystywane są do prac w miejscach wąskich i trudno dostępnych, tam, gdzie tradycyjne podnośniki nie sięgają. Nadają się do prac plenerowych, ich dobrze wyważone koła, z grubym, znakomicie trzymającym się podłoża bieżnikiem, przejadą po nawet najbardziej grząskim i błotnistym terenie.
Ramię, przedzielone kilkoma przegubami, zakończone obszerną platformą pozwala na kilkumetrowy zasięg w poziomie i nawet do kilkunastu metrów wzniosu w pionie. Wszelkimi ruchami ramienia steruje się z platformy.


Podnośniki przegubowe


Podnośnik przegubowy elektryczny

Podobnym w działaniu urządzeniem jest podnośnik przegubowy elektryczny. Jest to urządzenie posiadające identyczne funkcje jak podnośnik przegubowy spalinowy, jednak jego zastosowanie dotyczy głównie obsługi wnętrz wysokich magazynów, hal produkcyjnych, hipermarketów i tym podobnych obiektów. Ze względu na napęd – zasilanie akumulatorem – czas pracy jest ograniczony poziomem naładowania baterii. Urządzenie to ze względu na brak typowego silnika jest dużo mniejsze – po złożeniu zajmuje niewielką przestrzeń, przez co nie ma potrzeby wyprowadzania go do ewentualnego hangaru.

Długie ramię, posiadające kilka przegubów może zginać się na dowolną rozpiętość. Wznios w pionie wyprostowanego ramienia może sięgać nawet do kilkunastu metrów, a zasięg poziomy – kilka, do dziesięciu metrów. Sterowanie pojazdem samobieżnym odbywa się z platformy, której udźwig obliczony jest na ponad 200 kilogramów.

Podnośnik przegubowy elektryczny może również pracować w terenie.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe