eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu16 05 2018

Jak wybrać materiał do wykonania balustrady?

Elementy konstrukcyjne każdego zestawu schodów są podobne – znajdziemy tam podesty, stopnie, ewentualne biegi oraz „bohaterów” dzisiejszego artykułu, którymi są… balustrady. Przyjmują one najróżniejsze formy i tak naprawdę tym, co ogranicza naszą wizję na cały projekt, jest specyfika wybranych materiałów. Dziś pokażemy Wam, te dwa najważniejsze, czyli drewno i stal!

 

balustrada stalowa

 

Klasyka gatunku

Wielu z nas traktuje wybór balustrady jako nudny obowiązek i rzadko przywiązujemy do niej większą uwagę. To bardzo nierozsądne podejście, gdyż w ogromnej ilości przypadków określa ona nastrój danego pomieszczenia! Ma ona pewną niesamowitą „umiejętność” jego wypełniania czy nadawania mu niespotykanej lekkości. Nasze dzisiejsze rozważania rozpoczniemy od absolutnej klasyki, czyli drewna. Taka naturalna surowość trafia wprost w poczucie estetyki wielu z Nas i nie sposób nie docenić wizji naturalnych słojów na naszych stopniach! Nie inaczej jest z balustradami, które gdy będą wykonane właśnie z tego materiału, znacznie ocieplą nasze wnętrze i sprawią, że pobyt w nim będzie bardzo przyjemnym doświadczeniem! Gdy dodamy do tego fakt szerokiego wyboru poszczególnych materiałów, takich jak dąb czy sosna, różniących się od siebie nie tylko ceną, ale także wyglądem i trwałością, to naprawdę poważnie pomyślimy o tym, aby w jakiś sposób wkomponować drewniane elementy w naszą balustradę.

 

balustrada drewniana

 

Coś z innej beczki

Zrozumiemy jednak, jeżeli uznacie, że drewno kompletnie nie jest dla Was i preferujecie coś innego, pozwalającego na wyzwolenie pokładów kreatywności, a jednocześnie nie będzie przytłaczało domowników swoją obecnością. Właśnie w tym momencie do naszej dyspozycji zostaje oddana stal, która daje nam wiele możliwości w związku z modelowaniem poszczególnych elementów, niemożliwych do osiągnięcia przy pomocy z drewnem. Co więcej, daje nam ona kilka ciekawych opcji, gdyż poza klasycznymi trałkami mamy do wyboru także cieniutkie, poprzeczne linki, które wbrew pozorem są niesamowicie bezpieczne, a ich zerwanie jest naprawdę trudne, nawet przez osobę dorosłą!

 

balustrada

Źródło: pl.fontanotshop.com/balustrady-porecze.html

 

Podsumowanie

Jak sami widzimy, poszczególne materiały oferują nam ogromny wybór przy zatwierdzaniu naszego ostatecznego projektu. Nieważne, na co się zdecydujemy, możemy być pewni, że znajdziemy dla naszego wnętrza coś, co nie tylko będzie brakującym elementem każdego z domów czy mieszkań. Zastanówmy się tylko, czy padnie na drewno, czy może stal – to naprawdę ważne dla tego, jak będzie się prezentował nasz dom!

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe