eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu16 05 2018

Jaki hydrofon wybrać do studni?

Rozpoczęcie budowy domu to dobry moment, by podjąć decyzję dotyczącą przyłącza wodno-kanalizacyjnego. Nawet jeśli do domu ma być doprowadzona woda z sieci, warto rozważyć wykopanie studni, której zasoby posłużą na przykład do podlewania ogrodu i innych prac gospodarskich. Studnia wymaga zamontowania odpowiedniego systemu pobierania wody po to, by odbywało się to efektywnie i jak najmniejszym kosztem. Wśród właścicieli domów i osób rozpoczynających budowę dużą popularnością cieszą się obecnie różne rodzaje hydrofonów. Jakie będą najlepsze do studni?

 

hydrofon

 

Czym jest i jak działa hydrofon?

Hydrofon to żeliwny, cylindryczny zbiornik ciśnieniowy, który jest jednym z elementów całego systemu. W jego skład wchodzą również: pompa, zawory i presostat. Zestaw montuje się, by regulować ciśnienie wody. Hydrofon jest częściowo wypełniony wodą i powietrzem. Dzieje się tak, ponieważ woda jest pompowana do zbiornika, w którym znajduje się powietrze, którego ciśnienie jest tym wyższe, im więcej cieczy trafia do hydrofonu. Ustabilizowanie ciśnienia na określonym pułapie skutkuje wyłączeniem pompy. W momencie, w którym odkręcenie kranu spowoduje spadek ciśnienia, pompa się uruchamia i cały proces przebiega od początku.


Rodzaje hydrofonów

Hydrofony można podzielić ze względu na wielkość i kształt. To, jaki duży będzie zbiornik, należy dostosować do planowanej ilości zużywanej wody w domu oraz do położonej instalacji – przełoży się to na ciśnienie wody w kranach. Standardowo nie należy montować hydrofonu mniejszego niż 100l, co odpowiada zapełnieniu tradycyjnej wanny do połowy wodą. Im większy, tym pompa będzie rzadziej się uruchamiała, co przedłuży jej żywotność. Hydrofon ma cylindryczny kształt, może być pionowy lub poziomy, a nad jego orientacją warto zastanowić się jeszcze przed zakupem. Najczęściej zbiornik montuje się w piwnicy, dobrze więc wcześniej wymierzyć pomieszczenie. Istotny jest także wybór odpowiedniej pompy wody. Więcej o systemach hydrofonowych wysokiej jakości, które dostosowują się do zmiennego zapotrzebowania na wodę, można przeczytać na stronie www.hydrofornie.pl. Warto również pamiętać o zamontowaniu filtrów, które pomogą oczyścić wodę ze studni i – poprzez likwidację zanieczyszczeń – wpłyną na lepszą pracę całego systemu.

Montaż systemu hydrofonowego to dobre rozwiązanie, by móc wydajnie i bezpiecznie czerpać wodę ze studni. Rodzaj zbiornika (hydrofonu) należy dostosować do indywidualnych potrzeb gospodarstwa domowego.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe