eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu30 01 2018

Przegląd materiałów uszczelniających – które warto stosować?

Zastosowanie materiałów uszczelniających to warunek posiadania sprawnego systemu hydroizolacji. Jeśli stoisz przed zadaniem wykończenia łazienki, kuchni, balkonu bądź innego miejsca, w którym panuje wilgoć lub które jest narażone na kontakt z wodą, koniecznie sprawdź, o jakich elementach nie wolno Ci zapomnieć!

Taśma uszczelniająca – kiedy stosować?

Taśma uszczelniająca to produkt, którego użyjesz zawsze wtedy, gdy będziesz musiał zabezpieczyć przed wodą lub wilgocią miejsce styku dwóch płaszczyzn, np. ściany i podłoża. Uszczelnisz nią krawędzie i łączenia. Pomoże Ci także uniknąć uszkodzeń mechanicznych osłanianych płaszczyzn. Warto stosować ją przy elementach narażonych na obciążenia, odkształcenia lub przemieszczenia.

 

materiały uszczelniające

 

Taśmę można używać wewnątrz budynków, jak również na zewnątrz. Materiały, z których została wykonana, to polimer oraz termoplastyczny elastomer. Cechują ją: elastyczność, odporność na alkalia i starzenie, wytrzymałość na rozciąganie oraz łatwość aplikacji.

 

 

Mankiet uszczelniający fragmenty podłogi lub ściany

Ten materiał uszczelniający dzieli się na dwa rodzaje: podłogowy oraz ścienny. Podłogowy posłuży Ci np. do zabezpieczenia odpływu kanalizacji, ścienny zaś ochroni okolice baterii prysznicowej. Izoluje nie tylko od wilgoci, ale również przeciwdziała uszkodzeniom mechanicznym. Podobnie jak inne materiały uszczelniające, stanowi uzupełnienie podstawowego systemu hydroizolacji. Warto go kłaść na płynnej folii.

Kołnierz do zadań specjalnych: na rury i przejście przez ścianę

Niektóre elementy ścian czy podłoża wymagają dodatkowego zabezpieczenia przed wilgocią. Z dziurami, przez które przechodzą rury, poradzi sobie kołnierz. Część kołnierza dopasowuje się do wielkości i kształtu rur – obejmuje je. Zabezpiecza użytą wcześniej folię płynną przed przerwaniem.

 

 

Kołnierz jest odporny na sporą część środków czyszczących, słoną wodę, kwasy i zasady. Nadaje się do powierzchni betonowych, płyt K/G, płyt OSB i tynków gipsowych. Może być wystawiony na zmienne warunku atmosferyczne oraz niskie i wysokie temperatury. Takie materiały uszczelniające jak kołnierz sprawdzą się podczas uszczelniania balkonu, tarasu, a nawet basenu.

Narożniki chroniące przed wilgocią – wewnętrzne i zewnętrzne

Narożniki, tak jak mankiety, można podzielić na dwa rodzaje: wewnętrzne oraz zewnętrzne. Stosuje się je na stykach płaszczyzn i rogach. Ponieważ wytrzymują wysokie i niskie temperatury, można ich używać także na zewnątrz. Są odporne na chemikalia. Izolują od wody i chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Kompletny system hydroizolacji – podsumowanie

Pamiętaj, że wymienione materiały uszczelniające nie są całością systemu hydroizolacji. Nie musisz używać ich wszystkich, albo wręcz odwrotnie: możesz użyć kilku mankietów czy narożników w jednym pomieszczeniu.

Podstawę izolacji stanowi wykonana na bazie syntetycznych żywic folia w płynie, którą nakłada się na powierzchnię dwoma ułożonymi do siebie prostopadle warstwami. Nie trzeba jej rozrabiać ani przygotowywać w żaden inny sposób. W momencie kupienia jest w stanie gotowym do użycia. Zabezpiecza powierzchnię przed wsiąknięciem wilgoci, powstaniem grzyba, a nawet przeniknięciem wody do innych pomieszczeń. Należy ją aplikować na dobrze oczyszczone miejsce.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe