eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu24 10 2017

Rodzaje kominów systemowych – jak się w tym połapać?

Kominy z prefabrykatów coraz częściej pojawiają się w domach, zastępując kominy murowane z cegły. Dzieje się tak głównie za sprawą tego, że systemy kominowe są o wiele bezpieczniejsze w eksploatacji, a także budowa zajmuje mniej czasu i jest łatwiejsza. W świetle takich argumentów trudno o polemikę na zasadzie: „kominy systemowe a kominy ceglane”. Decyzja o wyborze systemu kominowego jest jedynie formalnością, ale tuż po tym pojawia się wybór odpowiedniego komina. Sprawdź, jaki masz wybór i który z nich będzie tym właściwym.

Kominy uniwersalne

Często się słyszy, że jak jest coś do wszystkiego, to jest do niczego – ale nie zawsze tak jest. Przykładem mogą być kominy ceramiczne, która efektywnie odprowadzają spaliny o temperaturze 60-600°C.

 

komin systemowy

Ze względu na to, że w zestawie tego typu systemu kominowego pojawia się odskraplacz, piec podłączony do przewodu kominowego może być zarówno na paliwa stałe, jak i na paliwa ciekłe, tj.: brykiet, drewno, gaz olej opałowy, olej przepracowany i węgiel.

Tego typu komin może być używany w warunkach dużego zawilgocenia, a także kwasy zawarte w dumie nie są mu straszne ze względu na dużą odporność na nie rury szamotowej.

Kominy standardowe

Kolejny komin ceramiczny, lecz ten ma ograniczone możliwości ze względu na brak odskraplacza, co uniemożliwia wykorzystania opału ciekłego. Ze względu na to ten system efektywnie odprowadza spaliny o temperaturze 200-600°C.

Oprócz tego różnicą względem komina uniwersalnego jest znacznie niższa cena, co może być dużym plusem dla gospodarzy zdecydowanych na korzystanie z pieców jedynie na paliwa stałe takie jak: brykiet, drewno czy węgiel. Łatwo porównać ceny można na stronie: http://www.systemykominowe.pl/kalkulator.html

Kominy do pieców TURBO i kondensacyjnych

Można spotkać dwa rodzaje systemów kominowych przeznaczonych specjalnie do wykorzystania w parze z tego typu piecami. Oba jednak bardzo dobrze sprawdzają się w połączeniu z najbardziej nowoczesnymi i zaawansowanymi urządzeniami grzewczymi. Szczególnie z tymi, które mają zamkniętą komorę spalania.

Główną różnicą między tymi dwoma rodzajami jest materiał, z którego są wykonane: jeden jest z rur ceramicznych, kiedy drugi jest wykonywany z wysokiej jakości kwasoodpornej blachy nierdzewnej. Łączy je to, że spełniają normy europejskiego certyfikatu bezpieczeństwa, co wskazuje na wysoką efektywność odprowadzania spalin i gwarancję bezpieczeństwa.

Który komin systemowy wybrać?

Warto, żeby komin był kompatybilny z używanym piecem, dzięki czemu uzyskamy optymalną efektywność i bezpieczeństwo eksploatacji. Warto wybierać z szerokiej oferty, np. sklepu: http://www.systemykominowe.pl/

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe