eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu28 09 2017

Jakiego rodzaju pomost wybrać do pobliskiego zbiornika wodnego?

Planujesz budowę pomostu? Przeraża Cię ilość pracy związanej z jego wybudowaniem? Nie masz czasu na jego konserwację? Możesz pomyśleć o pomoście pływającym. Wybór takiego konstrukcji pomoże wyeliminować najpoważniejsze problemy związane z budową i utrzymaniem pomostu.
Jakie są najważniejsze zalety pomostu pływającego? Dlaczego warto zainteresować konstrukcjami wykonanymi z tworzyw sztucznych?

Planujesz budowę pomostu? Przeraża Cię ilość pracy związanej z jego wybudowaniem? Nie masz czasu na jego konserwację? Możesz pomyśleć o pomoście pływającym. Wybór takiego konstrukcji pomoże wyeliminować najpoważniejsze problemy związane z budową i utrzymaniem pomostu.

 

pomost

 

Jakie są najważniejsze zalety pomostu pływającego? Dlaczego warto zainteresować konstrukcjami wykonanymi z tworzyw sztucznych?

Łatwy montaż – wszystko możesz zrobić samodzielnie

Bardzo ważną zaletą pomostów pływających jest łatwość montażu. Pomosty te składają się unoszących się na wodzie modułów, które w łatwy sposób można ze sobą łączyć. Daje to możliwość wybudowania pomostu o dowolnym kształcie. Co ważne, kształt ten możesz dowolnie modyfikować. Nie jest to praca szczególnie trudna i czasochłonna, gdyż zmiana konfiguracji nie wiąże się z potrzebą wbijania w dno kolejnych słupów podporowych. Tak naprawdę wystarczy połączyć moduły w inny sposób, aby uzyskać pożądany kształt.

Uniwersalność pomostu pływającego sprawia, że jest on bardzo łatwy w rozbudowie. Jeżeli uznasz, że pomost jest zbyt mały – wystarczy dodanie kolejnych modułów.

Łatwość montażu oznacza również łatwość demontażu. A to z kolei oznacza, że jeżeli uznasz, że pomost powinien znajdować się w innym miejscu, to bez trudu go przeniesiesz i zacumujesz. Jeżeli znudzi Ci się jego posiadanie, w co oczywiście nie wierzymy, rozbiórka zajmie najwyżej kilka godzin. I co ważne – wszystkie te prace możesz wykonać samodzielnie. I to bez konieczności korzystania ze specjalistycznego sprzętu.

Brak uciążliwej konserwacji

Drugą zaletą pomostów pływających jest brak konieczności ich regularnego konserwowania. Jeżeli nie chcesz tracić czasu i energii na coroczne malowanie pomostu, jeżeli nie chcesz wymieniać zbutwiałych i zniszczonych desek – pomost z polietylenu będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Materiał ten jest odporny na korozję i działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Niestraszne mu niskie temperatury i nie boi się deszczu.

Co ważne, polietylen jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Oznacza to, że niezniszczonym pomostem będziesz się cieszyć przez długie lata.

Drewniany pokład

Jeżeli uważasz, że prawdziwy pomost powinien posiadać drewniany pokład – nic straconego. Na rynku dostępne są polietylenowe pomosty pływające wykończone drewnem. Dzięki temu wyglądają praktycznie tak samo jak konstrukcje tradycyjne.

Pomost taki można uatrakcyjnić na przykład poprzez dodanie barierki lub osprzętu niezbędnego do cumowania łodzi lub kajaka. Można do niego dodać port najazdowy, umożliwiającego łatwe „zaparkowanie” skutera wodnego. Możliwości jest naprawdę wiele, bo pomosty pływające to konstrukcje bardzo uniwersalne i spełniające nawet najwyższe wymagania.

Źródło: Elplast - pomosty drewniane

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe