eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu18 05 2017

Niestandardowy kominek elementem wystroju wnętrza

Obecność kominka we wnętrzu własnego mieszkania buduje rodzinny klimat oraz pozwala stworzyć relaksującą atmosferę. Aby tak się jednak stało, należy go w odpowiedni sposób dopasować do aranżacji. W przeciwnym razie możemy bowiem uzyskać rezultat odwrotny do zamierzonego. Niesamowity efekt możesz osiągnąć zwłaszcza decydując się na kominki zaprojektowane w sposób niestandardowy.

Palenisko za szybą

Nic nie zapewnia tak odprężającego klimatu, jak widok żarzącego się drewna w kominku. Abyś mógł zapewnić sobie takie doznania wizualne, powinieneś zdecydować się na model z transparentną szybą. Szkła kominkowe cechują się wysoką odpornością cieplną, dlatego nie istnieje ryzyko ich pęknięcia. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskasz również efekt optycznego powiększenia mieszkania. Kominek ze szkłem możesz bez obaw zainstalować więc nawet w salonie.

Drzwiczki kominkowe otoczone kamieniem ozdobnym

Ciekawym pomysłem mogą być także nietypowo zaprojektowane drzwiczki. W tym celu świetnie sprawdza się kamień ozdobny, wykorzystywany chociażby do zdobienia elewacji. Konieczne będzie w tym przypadku zaopatrzenie się w drzwiczki kominkowe na wymiar, których design możesz następnie dowolnie projektować.

Kominek ze szkłem samoczyszczącym

Ile to razy zaskoczyła Cię sytuacja, kiedy to sadza wydostająca się z pieca powodowała zanieczyszczenia wewnątrz mieszkania, a także miało miejsce jej osadzanie na powierzchni kominka? Istnieje na szczęście doskonałe rozwiązanie tego problemu. Wystarczy, że zaopatrzysz się w kominek wyposażony w samoczyszczące szło ceramiczne. Posiada ono specyficzną powłokę z tlenku metalu, dzięki czemu przerwany zostaje proces wewnętrznego rozproszenia energii cieplnej, która pozostaje w palenisku. Na skutek zwiększenia temperatury substancje smoliste ulegają bieżącemu spalaniu. Ty natomiast nie musisz się martwić osadzaniem sadzy na powierzchni szyby. Tego typu szkła kominkowe posiada w swojej ofercie, m.in. firma Węgier Glass.

Eleganckie podstawy kominkowe

Ciekawy efekt wizualny możesz uzyskać również dzięki zaopatrzeniu się w podstawę kominkową ze szkła, aluminium lub stali szlachetnej. Każde z tych rozwiązań będzie stanowiło gustowną ozdobę. Zwłaszcza dla nowoczesnego wnętrza, zaprojektowanego w stylu minimalistycznym. Postaw na własną kreatywność i wybierz podstawę w indywidualnie zaprojektowanym kształcie.

Nietypowa forma drzwiczek

Pragnąc wyjść poza utarte schematy warto zamówić także drzwiczki kominkowe na wymiar o nietypowej formie. Kto powiedział, że mają one spełniać jedynie funkcję użytkową? Na pewno Twoje mieszkanie nabierze nowego wyrazu, jeżeli drzwi kominkowe przyjmą nietuzinkową geometrię.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe