eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu18 04 2017

Dom jednorodzinny z garażem wolno stojącym czy wybudowanym w bryle budynku? Charakterystyka obu rozwiązań

Budowa domu to niezwykle ważne przedsięwzięcie wymagające podejmowania decyzji, od których uzależnione są poszczególne etapy prac, a w rezultacie – końcowy efekt budowy. Aby nic nie zepsuło radości z wprowadzania się do swojego wymarzonego domu i nie zakłóciło późniejszego użytkowania, konieczne jest dokonywanie przemyślanych wyborów już na etapie projektu. Jedną z najważniejszych kwestii jest garaż – wybudowany w bryle budynku czy postawiony osobno? Oba rozwiązania niosą za sobą korzyści ale i mogą wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Wiele zależy od własnych wymagań i upodobań ale i możliwości.

garaż

 

Domy jednorodzinne z garażem

Projekty domów parterowych z garażem lub o innej liczbie kondygnacji, mają wiele zalet, które często decydują o wyborze. Warto zacząć od tego, że budowa domu z garażem w bryle budynku wcale nie jest droższa, a nawet może być tańsza niż w przypadku, gdy garaż stoi oddzielnie, w innym miejscu działki. Taka inwestycja nie wymaga też specjalnych formalności, ponieważ garaż dobudowany do głównego budynku nie jest objęty dodatkowymi pozwoleniami. Plusem jest również funkcjonalność takiego rozwiązania. Garaż w bryle domu najczęściej jest usytuowany w sąsiedztwie kuchni albo kotłowni, co znacznie ułatwia np. przenoszenie zakupów z samochodu albo stwarza dodatkową przestrzeń do składowania opału. Co ważne, garaż stanowi również doskonałą barierę termiczną. To także dobre rozwiązanie dla każdego, kto dysponuje niewielką działką, na której nie ma miejsca na postawienie oddzielnego budynku.

Jednak w przypadku budowy domu z garażem, może pojawić się jeden zasadniczy problem, który jest związany z finansami. Choć cała inwestycja tego rodzaju jest tańsza niż postawienie dwóch oddzielnych budynków to trzeba mieć świadomość, że jednoczesna budowa domu i garażu od razu wymaga większych nakładów finansowych. Jeżeli projekt obejmuje garaż w bryle głównego budynku, to nie można wybudować go później. Jeszcze jednym minusem dla niektórych właścicieli domu z garażem bywa fakt, że ich bliskie sąsiedztwo może wiązać się z hałasami i nieprzyjemnymi zapachami dobiegającymi z garażu. Projekty gotowe domów z garażem przewidują oddzielanie części garażowej od mieszkalnej przejściami zamykanymi dwojgiem drzwi. Pełnią one funkcję śluz, które w połączeniu z wentylacją oddymiającą i ogólną z garażu pomagają rozwiązać ten problem.

Ciekawe projekty domów parterowych z garażem znajdują się na: http://www.archeton.pl/projekty-domow-parterowych-z-garazem. Firma projektowa Archeton oferuje również wiele innych pomysłów na budowę domów.

 

Domy jednorodzinne bez garażu

Domy jednorodzinne bez garażu również mają wielu zwolenników, a liczne, ciekawe projekty można zobaczyć na stronie firmy projektowej Archeton: www.archeton.pl. Przede wszystkim, taka inwestycja nie wymaga wybudowania garażu od razu z domem. To ogromna zaleta dla każdego, kto nie dysponuje odpowiednio dużymi funduszami i w związku z tym chce postawić garaż w dogodnym dla siebie momencie. Dla wielu osób plusem może być także poczucie, że spaliny, hałas czy zanieczyszczenia nie przedostaną się do części mieszkalnej. To także doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto jest właścicielem dużej działki.

Oprócz korzyści, istnieją również pewne wady związane z wolno stojącym garażem, które, dla części inwestorów, mogą stanowić istotny problem. Przede wszystkim wymagane są dodatkowe formalności na budowę oddzielnego garażu, który nie jest objęty projektem domu. Ponadto, to także nieco większe nakłady finansowe. Dla wielu osób minusem może być również konieczność wychodzenia na zewnątrz domu za każdym razem, kiedy chce się dostać do garażu.

 

Podejmując decyzję związaną z garażem – wolno stojącym lub wybudowanym w bryle domu – konieczne jest uwzględnienie swoich możliwości, przede wszystkim finansowych oraz związanych z wielkością działki. Nie bez znaczenia są także własne upodobania i wymagania względem użytkowania domu, od których zależy komfort mieszkania. Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji warto zapoznać się z rozmaitymi projektami domów jednorodzinnych, które są dostępne na stronie firmy projektowej Archeton. Analiza gotowych kosztorysów, rzutów i wizualizacji może znacznie pomóc.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe