https://www.high-endrolex.com/43 Czym jest home staging i kiedy go wykorzystać?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły24 03 2017

Czym jest home staging i kiedy go wykorzystać?

Home staging - historia

Podobnie, jak wiele innych ciekawych i innowacyjnych dziedzin życia – home staging narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 70-tych ubiegłego wieku. Już wtedy dostrzeżono, jak istotną rolę w sprzedaży i wynajmie nieruchomości odgrywa marketing.

W Polsce dziedzina ta stawia dopiero swoje pierwsze kroki.

Home staging to marketing

 

home staging

 

A tak naprawdę pewien rodzaj reklamy. Kluczem do poprawnie przeprowadzonych działań home staging’owych jest przede wszystkim czystość. Czyste okna, podłogi, naczynia, ogólny porządek czy ładny zapach unoszący się w powietrzu to absolutna podstawa.

Kolejnym krokiem jest zadbanie o jak największą przestrzeń (a przynajmniej jej złudzenie). W tym celu ciemne i ciasne pomieszczenia maluje się na jasne kolory, przy okazji wyrzucając z nich wszystkie zbędne elementy (meble itp.).

Liczy się też odpowiednie nasłonecznienie, dlatego z okien powinny zniknąć wszystkie grube i ciemne zasłony. W ich miejsce powinny pojawić się lekkie firanki, pozwalające jak najlepiej oświetlić wszystkie wnętrza.

Z lokalu poddawanego home staging’owi bezpowrotnie muszą również zniknąć wszystkie elementy wskazujące, że ktoś w nim mieszka. W tym zdjęcia, plakaty, ubrania, różnego rodzaju pamiątki itp.

To się opłaca!

Te wszystkie zabiegi sprawiają, że mieszkanie lub dom robi znacznie lepsze wrażenie na klientach. Według badań odpowiednie uwydatnienie zalet lokalu, a także skuteczne ukrycie jego wad pozwala skrócić proces sprzedaży o blisko 40-50%. Realnie wpływa także na finalną cenę uzyskiwaną ze sprzedaży lub wynajmu.

Kiedy i gdzie stosuje się home staging?

Zabiegami mającymi na celu zwiększenie atrakcyjności nieruchomości zainteresowane są przede wszystkim osoby i firmy chcące uzyskać jak najwyższą cenę za sprzedawany przez nie lokal.

Na home staging decydują się również właściciele, którzy zarabiają na wynajmie mieszkań bądź domów. Bardziej atrakcyjny wygląd oznacza dla nich większy, długoterminowy zysk.

Trzecią grupą beneficjentów tego typu działań są osoby, których ogłoszenia cieszą się dużym zainteresowaniem, jednak finalnie nie dochodzi do transakcji zakupu lub wynajmu lokalu. Potencjalni klienci akceptują warunki cenowe i lokalizację. Jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie decydują się na podpisanie umowy ze względu na mało atrakcyjny wygląd nieruchomości.

 

swojczyce

Wizualizacja: nowe mieszkania Swojczyce

Ile to kosztuje?

Z założenia home staging ma na celu podniesienie wartości lokalu bez ponoszenia znaczących kosztów. Ceny usług (konsultacji) osób zawodowo zajmujących się tą dziedziną wahają się w granicach 100 – 300 zł. Natomiast sam proces ulepszania lokalu wymaga więcej pracy (sprzątanie) niż pieniędzy (kilkaset złotych na ewentualne naprawy i malowanie ścian).

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe