Już sam fakt, że mieszkanie znajduje się pod danym adresem potrafi wywindować jego cenę do poziomów zdecydowanie przekraczających przeciętne ceny dla podobnych mieszkań w okolicy.

 
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły22 02 2017

Mieszkanie na bajkowej ulicy

 Lokalizacja jest jednym z najważniejszych kryteriów podczas zakupu mieszkania. Tylko wąskie grono nabywców zupełnie nie bierze jej pod uwagę podczas poszukiwania wymarzonego lokum. Pozostali stawiają ją często na pierwszym miejscu. Z reguły jednak pod pojęciem lokalizacji nikt nie ma na myśli konkretnej ulicy, a raczej nieco większy obszar.

Istnieją jednak ulice (szczególnie w większych miastach), które są uznawane za bardzo prestiżowe. Już sam fakt, że mieszkanie znajduje się pod danym adresem potrafi wywindować jego cenę do poziomów zdecydowanie przekraczających przeciętne ceny dla podobnych mieszkań w okolicy. Jednym z przykładów jest ulica Złota w Warszawie, czy Piotrkowska w Łodzi. Są osoby, które zapłacą więcej żeby tylko tam zamieszkać. Dla innych jednak adres nie musi być prestiżowy, ale raczej powinien budzić dobre skojarzenia. Dlaczego zatem nie zamieszkać przy ulicy, której nazwa została zaczerpnięta od ulubionego bohatera z dzieciństwa? Może to być Kubuś Puchatek, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, czy poczciwy Miś Uszatek.

Możliwości jest wiele, szczególnie że w wielu miastach znajdują się całe kwartały ulic o nazwach nawiązujących do imion bajkowych postaci. Są to z reguły małe, kameralne uliczki, z dala od głównych ulic. Taka spokojna okolica na pewno będzie zaletą dla wielu osób. Z drugiej strony znalezienie tam mieszkania na sprzedaż, które będzie odpowiednie może nie być łatwe, ze względu na bardzo ograniczoną ofertę. Jak pokazuje poniższe zestawienie takie mieszkania można znaleźć w wielu miastach w Polsce.

Tabela: Przykładowe oferty sprzedaży mieszkań przy ulicach nazwanych imionami postaci z bajek, serwis Otodom.pl, luty 2017

Miejscowość, ulica

Metraż

Cena
1 m2

Cena całkowita

Opis

Pruszków,
Kubusia Puchatka

50,0 m2

5 000 zł

250 000 zł

3-pokojowe mieszkanie do wykończenia

Warszawa,
Jacka i Agatki

42,0 m2

5 667 zł

238 000 zł

2-pokojowe umeblowane mieszkanie

Olsztyn,
Myszki Miki

56,9 m2

4 603 zł

261 900 zł

2-pokojowe mieszkanie

z poddaszem, umeblowane

Tczew,
Czerwonego Kapturka

43,4 m2

5 645 zł

245 000 zł

2-pokojowe umeblowane mieszkanie

Banino,
Jasia i Małgosi

94,0 m2

3 713 zł

349 000 zł

4-pokojowe mieszkanie w domu, stan deweloperski

Ząbki,
Calineczki

29,9 m2

7 692 zł

230 000 zł

umeblowana kawalerka w wysokim standardzie

Opracowanie: Dział Badań i Analiz Grupy Emmerson na podstawie ogłoszeń zamieszczonych w serwisie Otodom.pl

Z reguły adres, pod którym mieszkamy bardzo rzadko został w pełni przez nas wybrany. Agata Polińska z serwisu Otodom.pl przyznaje, że osoby kupujące mieszkanie i zainteresowane daną lokalizacją nie uzależniają zakupu od nazwy ulicy, czy osiedla na jakim będą mieszkać. Adres związany z bajką, którą w dzieciństwie uwielbialiśmy może być jednak jednym z pozytywnych aspektów poszukiwanego mieszkania.

 

Źródło: serwis otoDom.pl, Grupa Emmerson S.A, 02.2017

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe