https://www.high-endrolex.com/43 System TITAN

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły21 02 2017

System TITAN

 

Jak najlepiej można zdefiniować geotechnikę? Otóż, jest to gałąź inżynierii ściśle powiązana z terminem inżynierii lądowej. Dotyczy ona nauki o pracach, bądź badaniach ośrodków gruntowych oraz ma związek z projektowaniem i wykonywaniem prac podczas konstruowania nadziemnego, ziemnego i podziemnego. Do prac geotechniki można również zaliczyć fundamentowanie budynków i dróg, które jest, jak każdy wie, jednym z kluczowych elementów powodzenia każdej budowy.

 

Biorąc pod uwagę dziedziny nauki, z którymi pojęcie geotechniki jest ściśle związane (np.: gruntoznawstwo, mechanika gruntów, fundamentowanie, geologia itp.) można wywnioskować, że jest to nauka interdyscyplinarna, czyli taka która łączy w sobie wiele drzewoinnych dziedzin. W szczególności nauka ta sprawdza się w krajach, gdzie występuje duże ryzyko trzęsień ziemi i następstw spowodowanych ich wystąpieniem. Dlatego też system TITAN został stworzony z myślą uniknięcia skutków niekontrolowanych drgań sejsmicznych.

System TITAN (zob. titan.com.pl/geotechnika) wykorzystywany jest również, w trakcie wykonywania samowiercących iniekcyjnych mikropali, gwoździ gruntowych, a także kotew, czyli mikropali kotwiących. Są to bowiem elementy, które wykonuje się ze stalowych zbrojeń - gwintowanych żerdzi, a także - co ważniejsze - są one zespolone z gruntowym ośrodkiem za sprawą iniekcyjnego trzonu, wykonanego z cementowego kamienia. TITAN wspaniale sprawdzi się w trakcie pracy pod obciążeniem do 2622 kN. Jest on również stosowany we wszystkich warunkach gruntowych, niezależnie od właściwości podłoża. Co więcej - system posiada wiele cech ekonomicznych do których należy przede wszystkim trwała ochrona antykorozyjna. Sam system charakteryzuje się również zminimalizowaną ingerencją w konstrukcję stojących już budowli, brakiem negatywnego oddziaływania na otoczenie oraz zabezpiecza przed zapadnięciem lub osunięciem się gruntu.

schematWarto podkreślić, iż system ten w żaden sposób nie zaburza pracy oraz właściwości gruntu. Wręcz przeciwnie, zapobiega jego osunięciu się w sposób niekontrolowany. System jest też przystosowany do prac w terenach o bardzo trudnej dostępności i ograniczonej przestrzeni, co dla wielu projektantów oraz inżynierów może stanowić wielkie wyzwanie. Wykorzystując TITAN który posiada jednolitą konstrukcję, mamy pewność że niezależnie od prac oraz warunków gruntu sprawdzi się on bez zarzutu. Co ważniejsze, system spełnia wszelkie najbardziej aktualne wymogi formalno-prawne, które obowiązują na terenie Polski.

Należy również uzmysłowić sobie, iż elementy systemu TITAN stosuje się z powodzeniem między innymi w tunelowaniu. Wykorzystywane w tym celu gwoździe gruntowe stosowane są po to, aby ustabilizować wszelkiego rodzaju osuwiska, nasypy, bądź skalne zbocza, które są mocno narażone na wszelkie obmycia oraz osunięcia. Te ostatnie są niezwykle niebezpiecznie nie tylko dla zdrowia bądź życia ludzi, ale ich wystąpienie może zniszczyć wcześniej wybudowane konstrukcji takie jak drogi czy mosty. Warto zatem zabezpieczyć się na wypadek ich wystąpienia. System wykorzystuje w pracy żerdzie, czyli gwintowane na całej długości rury, które są uzbrojone w wiertniczą koronkę. Ta natomiast pełni swoistą rolę przewodów wiertniczych, a także iniekcyjnych. System TITAN sprawia, iż po odwierceniu odpowiedniej głębokości oraz szerokości otworu wypełnia się go iniektem, z kolei pozostała w otworze żerdź ma za zadanie pełnić funkcję zbrojeń wspomnianych wcześniej mikropali, tudzież gwoździ gruntowych.

 

Gdzie stosowany jest system TITAN? Otóż, w trakcie budowy wszelkiego rodzaju budynków, bądź dróg, a nawet - torów kolejowych. Można go używać wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko, wcześniej wspomnianych osunięć gruntu. Jego główną funkcją jest umocnienie konstrukcji, montażu, a także - co najważniejsze – samego podłoża, które jest elementem nośnym każdego z projektów.

 

Źródło. titan.com.pl

titan polska

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe