https://www.high-endrolex.com/43 Zakup mieszkania to znakomita inwestycja

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły26 01 2017

Zakup mieszkania to znakomita inwestycja

Kupno nieruchomości pod wynajem to znakomita inwestycja kapitału. Bezpieczeństwo, stabilność, wieloletnie zyski. To zdecydowanie lepsza inwestycja niż lokata bankowa czy zakup akcji, obligacji. Czy warto inwestować w mieszkania pod wynajem? Jakie przygotować się prawidłowo do działania?

Wysoka rentowność

Mieszkania różnią się wartością, na co wpływ ma m.in. metraż czy lokalizacja. W chwili obecnej stopa zwrotu wynosi nawet 6,56%, co pozwala liczyć na zwrot inwestycji w okresie około 15 lat. Skąd takie liczby? Biorąc przykładowo mieszkanie na warszawskiej Woli o wielkości 45 m2 i wartości 300 tys. zł, można je wynająć za kwotę 2500 zł miesięcznie. Pomniejszają o koszty stałe i podatki, w portfelu właściciela pozostaje miesięcznie 1640 zł. W skali roku to kwota 19680 zł.

 

mieszkanie

 

Ryzyko

Powyższe wyliczenia to oczywiście model teoretyczny. W praktyce może się okazać, że mieszkanie nie będzie zarabiało przez 365 dni w roku. Trzeba brać również pod uwagę mniejsze lub większe remonty czy też zakup różnego rodzaju urządzeń, wyposażenia. Tym sposobem stopa zwrotu wyliczana jest już na około 4-5%. Wciąż jest to jednak zdecydowanie więcej niż w przypadku odłożenia pieniędzy na lokatę bankową.

 

Co wstrzymuje Polaków przez inwestowaniem w nieruchomości?

Odpowiednia stopa zwrotu wymaga profesjonalnego podejścia do tematu, wymaga doskonałego planu działania. Zawsze istnieje ryzyko związane z brakiem najemców, jednak z praktyki wynika, że jest ono niewielkie. Więcej można stracić poprzez inwestowanie środków w akcje, obligacje, korzystanie z różnego rodzaju funduszy inwestycyjnych.

 

Kupno mieszkania pod wynajem – na co zwrócić uwagę?

Kupując mieszkanie pod wynajem warto dokładnie, starannie sprawdzać ogłoszenia, szukać ofert korzystnych cenowo. Dobra okazja to zaoszczędzenie nawet kilkunastu tysięcy złotych. Mieszkanie to naturalnie inwestycja na lata, przez co trzeba zwracać uwagę na lokalizację. Wieloletnie plany rozwoju danej dzielnicy mogą dać odpowiedź czy wartość nieruchomości w kolejnych latach wzrośnie. Prowadzący działalność gospodarczą poprzez wynajem mogą korzystać z amortyzacji mieszkania co przekłada się na obniżenie podatków.

 

Warto być rentierem?

Bezpieczna opcja kiedy chce się inwestować, gwarancja stałego uzyskiwania dochodów. Kupno nieruchomości w dobrej cenie zwiększą jeszcze bardziej korzyści, a jakiekolwiek ryzyko jest minimalne, pod warunkiem kupna na rynku pierwotnym gdzie nie pojawią się wydatki z tytułu remontów czy spadającej wartości nieruchomości.

 

Zainteresował Cię temat? Przeczytaj również: "Masz wolną gotówkę? Zainwestuj w mieszkanie pod wynajem!"

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe