eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły25 01 2017

Kupno mieszkania - Co najczęściej bierzemy pod uwagę przy wyborze?

Decyzja o zakupie nowego mieszkania w większości przypadków jest kłopotliwą czynnością. Wymaga dokładnej analizy, czasami także wielu wyrzeczeń. Zanim się zdecydujemy należy przemyśleć wszystkie kwestie, tym bardziej dotyczy to osób szukających mieszkania, z którym wiążą swoją daleką przyszłość. Jakie warunki najczęściej bierzemy pod uwagę przy wyborze? Jakie są warianty nabycia nieruchomości?

Obecnie rynek nieruchomości jest bardzo mocno rozwinięty, a nabycie mieszkania nie jest tak kłopotliwe jak kilka lat wcześniej. Szukając lokum możemy działać na własną rękę, bądź skorzystać z usług firm będących pośrednikami w sprzedaży. Jednak zanim cokolwiek postanowimy warto przeanalizować wszystkie warianty.

 

mieszkanie


Nieruchomość możemy nabyć, dzięki wielu rozwiązaniom. Oto kilka przykładów:

 

  • z rynku wtórnego – wydaje się być jednym z najprostszych sposobów nabycia lokalu. Takie mieszkanie jest już użytkowane i w łatwy sposób za pomocą rzeczoznawcy można obejrzeć jego stan. Mimo tego zawsze możemy naciąć się na nieuczciwego kontrahenta. Istnieje też duże ryzyko związane z nabyciem lokalu. W tej sytuacji należy pamiętać, by skrupulatnie zweryfikować właściciela posiadłości, czy nieruchomość nie jest obciążona działaniem osób trzecich, bądź nie jest obciążona hipoteką. Przy dokonywaniu transakcji należy zadbać o to, by w umowie znalazły się wszystkie informacje dotyczące innych dodatkowych elementów typu garaż, piwnica;

     

  • mieszkanie kupione za pomocą pośrednika – w przeciwieństwie do rynku wtórnego mamy możliwość nabycia nowego mieszkania. Takie rozwiązanie zwykle wybierają ludzie młodzi, szukający swojego miejsca i wiążące długoterminowe plany z danym miastem. Istotnym punktem jest znalezienie dobrego dewelopera, analiza oraz przedstawienie oczekiwań. Należy zwrócić uwagę na doświadczenie oraz jakie warunki współpracy są oferowane. Kluczowym jest umowa, która powinna być czytelna i zawierać tylko rzetelne informacje. Nowe mieszkania kupione przez pośrednika to idealne rozwiązanie, duże pole manewru oraz szansa na lepszą przyszłość. Można wybierać spośród standardu deweloperskiego luz wykończenia pod klucz, które odbywa się po wcześniejszej konsultacji z klientem. Niemniej jednak zanim sfinalizujemy zakup należy dokładnie sprawdzić jego stan techniczny. Nawiązując do wszystkich powyższych wytycznych warto przedstawić ofertę sprzedaży nowych i tanich mieszkań przykładowo na rynku wrocławskim, którą znajdziesz na http://inkomsa.pl/pl/mieszkania-wroclaw

     

  • w spadku – bardzo często nieruchomość otrzymujemy w spadku po rodzicach lub dziadkach. Niemniej jednak radość z otrzymanej darowizny może przerodzić się w niemałe kłopoty. W tym przypadku trzeba zachować wszystkie niezbędne procedury, aby stać się formalnym właścicielem. I choć mieszkanie w spadku wydaje się być ciekawą alternatywą nie zawsze jesteśmy z niego zadowoleni. Wymaga wielu poprawek, remontów, których koszt przewyższa kupno mieszkania deweloperskiego wraz z jego wyposażeniem. Innym negatywnym czynnikiem jest fakt, iż nie możemy wybrać konkretnego miejsca, w którym chcielibyśmy zamieszkać. Jednak nie jest powiedziane, że musimy w nim zostać.

 

Nowa nieruchomość

 

Inną kwestią skłaniającą nas do znalezienia nowego lokum są niewystarczające predyspozycje do rozwoju. Zarówno młodzi, jak i starsi szukają miejsca, gdzie będą mogli zdobywać nowe horyzonty, a przy tym czerpać z życia. Oprócz dobrej pracy liczy się dla nich więcej. Oto kilka przykładów, które najczęściej bierzemy pod uwagę decydując się na zakup nowego mieszkania:

 

Lokalizacja

Przede wszystkim sprawdzamy, czy mieszkanie usytuowane jest blisko centrum i czy mamy do niego łatwy dostęp komunikacją miejską do miejsc, w których często przebywamy ( praca, miejsce zamieszkania rodziny). Wiele osób sprawdza także odległość od tras szybkiego ruchu oraz zakładów przemysłowych.

 

Rodzaj budynku

Kamienica, ekskluzywne osiedle, duża lub niska zabudowa mają dla nas ogromne znaczenie. Każdy ma swoje preferencje i chce je realizować. W tym przypadku najczęściej dopytujemy się o wiek budynku, ogólny stan zewnętrzny inwestycji, klatki schodowej lub wind, czy budynek wyposażony jest w piwnice i garaże.

 

Dostępność infrastruktury

Kolejnym punktem przyczyniającym się do zakupu mieszkania w danym miejscu jest bogate zaplecze usługowo-handlowe. Mamy tu na myśli m.in. miejsca parkingowe, sklepy, urzędy, kościół, apteki, szkoły, przedszkola oraz inne punkty usługowe.

 

Rodzaj i jakość mieszkania

Ogromne znaczenie ma stan w jakim znajduje się mieszkanie. Interesuje nas standard, rozmieszczenie pomieszczeń, funkcjonalność oraz przestronność. Przed zakupem orientujemy się jaki jest stan techniczny mieszkania, zwracamy uwagę na ściany, podłogi, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, okna. Dla wielu osób istotny jest położenie pod względem stron świata oraz jaki mamy widok. Orientujemy się czy do mieszkania przysługuje miejsce parkingowe, piwnica, balkon lub ogród w zależności od kondygnacji, na której usytuowane jest mieszkanie.

 

Punkty rekreacyjne

Odgrywają ogromną rolę dla osób ceniących sobie komfort życia. Dlatego kupując mieszkanie zwracamy uwagę czy w pobliżu znajdują się tereny zielone, parki, rzeki, ścieżki rowerowe i biegowe, ławeczki oraz place zabaw dla najmłodszych lokatorów osiedla. Relaks na świeżym powietrzy, bądź aktywny odpoczynek w spokojnej dzielnicy dla wielu osób stanowi ogromny priorytet.

 

Mieszkanie na sprzedaż powinno spełniać wszystkie powyższe kryteria zarówno pod względem samego obiektu, jak i okolicznych udogodnień. Jeśli będziemy się tym kierować możemy liczyć na pozytywne sfinalizowanie zakupu.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe