eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły23 01 2017

Kiedy konieczny jest monitoring na parkingu

Instalacja dozoru wizyjnego na parkingu to większe bezpieczeństwo oraz ochrona pozostawionych w danym miejscu aut. Na tego typu rozwiązanie decydują się nie tylko właściciele dużych powierzchni parkingowych, ale również społeczności lokalne lub wspólnoty mieszkaniowe. Telewizja przemysłowa to też czynnik odstraszający potencjalnych przestępców. Nagrania mogą również stanowić element dowodowy w trakcie działań dochodzeniowo-śledczych w celu ustalenia sprawcy.

Bezpieczeństwo na parkingach objętych video ochroną

Zestawy monitoringu stosowane w telewizji przemysłowej umożliwiają rejestrację obrazu w czasie rzeczywistym. Wspomagany przez pracownika ochrony sprzęt jest szczególnie przydatny w prewencji oraz wykrywaniu zdarzeń dotyczących kolizji lub kradzieży. Nawet kilka kamer zamontowanych w 3-4 miejscach sprawiają, że dany obszar jest znacznie lepiej zabezpieczony przed działaniem wandali i złodziei.

Instalowanie kamer na parkingach pracowniczych ma nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo, ale również rejestrować moment wjeżdżania i wyjeżdżania z miejsca pracy. Celem takiego zabiegu jest dyscyplinowanie oraz motywacja do punktualnego stawiania się w firmie.

 

monitoring

 

Udostępnianie nagrania z monitoringu w przypadku kolizji

W przypadku kolizji lub zauważenia na karoserii uszkodzeń powstałych w czasie, gdy auto było zaparkowane w miejscu objętym monitoringiem, można poprosić o udostępnienie zapisu nagrań. Materiał dołącza się do zeznań składanych wraz ze zgłoszeniem na policję. W zależności od jakości obrazu rejestrowanego przez kamery zainstalowane na danym parkingu, zapis może być materiałem dowodowym w sprawie od odszkodowanie. W przypadku, gdy pracownik ochrony odmawia udostępnienia nagrania z monitoringu, należy zgłosić ten fakt funkcjonariuszowi policji. Na wniosek policji, firma ochroniarska ma obowiązek zabezpieczyć i przekazać fragment zapisu wideo dotyczący danego zdarzenia, w przeciwnym wypadku zostanie oskarżona o utrudnianie śledztwa. Ważne jest, by szybko wystąpić z prośbą o udostępnienie filmu, ponieważ często stosowana jest praktyka tzw. nadpisu danych. Tego typu proceder stosowany jest z różną częstotliwością, średnio co 3 dni. W praktyce oznacza to, że obraz zapisany na dysku jest po trzech dniach kasowany, by w to miejsce móc zapisać rejestrację kolejnych dni.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe