https://www.high-endrolex.com/43 Okna drewniane czy PCV?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły17 11 2016

Okna drewniane czy PCV?

Wybierając stolarkę okienną każdy staje przed decyzją – wybrać te drewniane czy PCV? Zarówno te PCV, jak i drewniane mają swoje plusy i minusy. Co jednak gdyby tak połączyć zalety obu tych konstrukcji? To możliwe dzięki nowoczesnym profilom okiennym drewnopodobnym.

Okna PCV
Okna PCV to najchętniej wybierane przez użytkowników. Jest tak dlatego, ponieważ tego typu okna posiadają szereg zalet, dzięki którym ich codzienne użytkowanie jest bardzo wygodne i komfortowe. Ponadto wśród oferty producentów stolarki okiennej, zdecydowanie wiodą prym właśnie rozwiązania PCV. Okna PCV mogą charakteryzować się zróżnicowanymi parametrami, dostępne są w różnych kolorach i opcjach. W kwestii samego designu i wyglądu nie ma więc tutaj żadnego problemu, aby wybrać okna perfekcyjnie pasujące do danej konstrukcji budynku lub do elewacji. Kolejną niewątpliwą zaletą okien PCV jest to, że bardzo łatwo utrzymać je w należytym stanie. Nie wymagają one częstej konserwacji, są łatwe w czyszczeniu. Okna PCV w żaden sposób nie odkształcają się też pod wpływem zmiennych temperatur, są bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Szereg zalet sprawia, że użytkownicy ceniący sobie wygodę wybierają właśnie takie konstrukcje. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że często czynnikiem decydującym jest sama cena okien – PCV są o wiele tańsze od okien drewnianych.

okna


Drewniana stolarka okienna
Okna drewniane to elementy naturalne i przede wszystkim niezwykle piękne. W każdej elewacji prezentują się bardzo elegancko, co niejednokrotnie przesądza o wyborze właśnie tego typu stolarki. Trzeba jednak wiedzieć, ze drewniane konstrukcje wymagają bardzo częstej i regularnej konserwacji, aby w pełni przez wiele lat zachowały swoje wszystkie właściwości, a przede wszystkim izolację termiczną na odpowiednim poziomie. Drewno jest surowcem drogim, co również przekłada się na cenę okien – zdecydowanie wyższa od ceny konstrukcji PCV.

Rozwiązanie optymalne
Czy istnieje rozwiązanie, które zadowoli użytkowników chcących kupić okna z zaletami konstrukcji PCV, jednak wyglądających identycznie jak konstrukcje drewniane? Tak, to tak zwane okna drewnopodobne. Dostępne są one między innymi w ofercie Grupy Solo. W salonie okien Solo w Rzeszowie można zobaczyć jak prezentują się takie modele. Profil okienny 3D Exclusive stworzony został właśnie z myślą o osobach, którym zależy na oknach wyglądających identycznie jak drewniane, a jednocześnie łatwych w codziennym utrzymaniu i użytkowaniu jak te PCV. 3D Exclusive to oczywiście okna energooszczędne, których zastosowanie w konstrukcji domu pozwala do minimum ograniczyć straty ciepła, a więc jednocześnie znacząco zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. W konstrukcji tych okien, na środkowej przyldze zamontowana została dodatkowa uszczelka, co nie tylko wpływa na świetną izolację termiczną, ale też skuteczne tłumi hałas z zewnątrz.

Dzięki takiemu rozwiązaniu jak okna drewnopodobne, nie musisz już rezygnować z zalet okien PCV i drewnianych. To optymalne połączenie wszystkich zalet w jednej konstrukcji.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe