https://www.high-endrolex.com/43 Wygodne i przejrzyste księgi wieczyste online

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły20 09 2016

Wygodne i przejrzyste księgi wieczyste online

Czym są księgi wieczyste?

Księgi wieczyste to urzędowe, jawne rejestry, których celem jest ustalenie ogółu praw rzeczowych (głównie praw własności) na nieruchomościach. Prowadzone przez sądy, ukazują stan prawny nieruchomości. Dotyczą więc mieszkań, domów, działek budowlanych i gruntów, a także spółdzielczego własnościowego prawa do mieszkania. Niektóre prawa rzeczowe – takie jak hipoteka – mogą być ustanowione wyłącznie wpisem do danej księgi wieczystej. Domniemywa się przy tym, że wpisy zawarte w księgach odzwierciedlają rzeczywisty stan prawny nieruchomości.

Co znajduje się w księgach wieczystych?

Informacje prezentowane w księgach wieczystych podzielono na cztery działy. W pierwszym zawarto oznaczenie nieruchomości oraz wpisy praw związanych z jej własnością. W drugim – wpisy, które dotyczą własności i użytkowania wieczystego, zaś w trzecim – wpisy, które związane są z ograniczonymi prawami rzeczowymi (z wyłączeniem hipotek), wpisy ograniczeń w rozporządzaniu nieruchomością lub użytkowaniem wieczystym oraz wpisy innych praw i roszczeń (także oprócz hipotek). Tych dotyczy ostatni – czwarty – dział.

Elektroniczne przeglądanie ksiąg wieczystych

W 2010 roku Ministerstwo Sprawiedliwości umożliwiło przeglądanie ksiąg wieczystych online. Ich treść jest systematycznie przenoszona do elektronicznej Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych. Cyfryzacja zasobów spowodowała następnie udostępnienie tak opracowanych ksiąg przez Internet.

Dzięki temu możliwe jest przeglądanie ksiąg wieczystych na ksiegi-wieczyste-online.pl. Serwis działa we współpracy z Portalem Podsystemu Dostępu do Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych, a ich źródłem jest Ministerstwo Sprawiedliwości – informacje, które znajdziemy na stronie odpowiadają więc tym, które opublikowano w bazie centralnej.

Ksiegi-wieczyste-online.pl to przede wszystkim przejrzyste i wygodne przeglądanie elektronicznych ksiąg wieczystych. Użytkownikom umożliwia to nowoczesny, intuicyjny i przyjazny interfejs. Ci mogą również skorzystać z dodatkowych funkcji oferowanych przez serwis, takich jak pobieranie treści wybranych ksiąg wieczystych w formacie PDF oraz ich drukowanie. Możliwe jest także dostarczenie oryginałów odpisów ksiąg wieczystych wydawanych przez uprawnione sądy wieczystoksięgowe.

Serwis ułatwia również poszukiwanie ksiąg wieczystych – wyszukiwarka umożliwia znalezienie odpowiedniej treści nie tylko po numerze KW, ale również po adresie lub numerze działki. Potrzebna księga zabudowania na krakowskiej Brackiej? Poszukujesz informacji o nieruchomości przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu? Nic prostszego!

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe