https://www.high-endrolex.com/43 Jak odpowiednio zadbać o klimatyzację?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły26 08 2016

Jak odpowiednio zadbać o klimatyzację?

Jeszcze kilka lat temu była symbolem luksusu i namiastką zachodniego stylu życia. Dziś działa w każdym centrum handlowym, biurze, sklepie czy restauracji. Klimatyzacja, bo o niej mowa, to wielkie udogodnienie latem – zapewnia przyjemne ochłodzenie, dzięki czemu można poczuć się komfortowo nawet w czasie trzydziestostopniowych upałów. Wyjątkowo źle znosisz wysokie temperatury? Przez upał nie możesz spać? A może duchota źle wpływa na Twoje samopoczucie? Załóż w swoim domu klimatyzację! Nigdy z niej nie korzystałeś i nie wiesz jak o nią dbać? Poniżej podpowiadamy, jak odpowiednio to robić.

Jakie są zalety klimatyzacji?

Klimatyzacja to doskonałe rozwiązanie na lato – zapewnia komfort termiczny, ale też jonizuje powietrze i sprawia, że jest bardziej wilgotne. Powszechnie wiadomo, że lepiej funkcjonuje się w pomieszczeniu, które jest schłodzone, dlatego decydując się na zamontowanie klimatyzacji w swoim domu, możesz mieć pewność, że w czasie upałów zdecydowanie lepiej będzie Ci się w nim mieszkało – znikną problemu z zasypianiem, a Twoja koncentracja i wydajność znacznie się poprawią. Klimatyzowane domy czy mieszkania to też doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie, zwłaszcza na roztocza – dzięki jonizacji powietrze będzie pozbawione alergenów, grzybów i pleśni. Klimatyzacja sprzyja też osobom, które borykają się z nadciśnieniem tętniczym lub są w podeszłym wieku. Masz psa lub kota? Zwierzęta domowe wyjątkowo źle radzą sobie w upały i zdaniem weterynarzy, przegrzewają się szybciej niż ludzie. Dzięki klimatyzacji możesz mieć pewność, że Twój milusiński będzie bezpieczny, gdy Ty znajdziesz się poza domem.

 

klimatyzacja

 

Jak odpowiednio zadbać o klimatyzację?

Wiele osób wychodzi z założenia, że najważniejszy jest montaż klimatyzacji. Nic bardziej mylnego! Aby klimatyzacja była bezpieczna, trzeba odpowiednio o nią dbać. Przede wszystkim ważne jest jej regularne czyszczenie. Przynajmniej dwa razy w tygodniu oczyszczaj wloty i wyloty powietrza miękką i suchą tkaniną. Na kratkach pojawiły się trudne do usunięcia zabrudzenia? Umyj ją roztworem letniej wody i mydła. Nie zapominaj też o czyszczeniu filtrów – w czasie wakacji powinieneś to robić minimum raz na dwa tygodnie. Raz na pół roku potrzebne jest gruntowe oczyszczanie klimatyzacji i jej konserwacja. Tego już nie zrobisz sam. Konieczne jest skorzystanie z usług specjalistów firm takich jak http://klima-pol.com.pl/. Jeśli tego nie zrobisz, przewody klimatyzacyjne przestaną spełniać swoją funkcję i staną się siedliskiem groźnych bakterii, pleśni i grzybów.

Czy klimatyzacja jest szkodliwa dla zdrowia?

Aby użytkowanie klimatyzacji było w pełni bezpieczne musisz odpowiednio z niej korzystać. Zacznij od prawidłowego ustawienia temperatury. Pamiętaj, że temperatura w klimatyzowanym pomieszczeniu może być maksymalnie o 6 stopni C niższa niż temperatura powietrza. Jeśli nie będziesz tego przestrzegać to grozi Ci osłabienie odporności oraz szok termiczny. Możesz też nabawić się zapalenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zespołu suchego oka migreny i zaburzenia koncentracji. Dużo groźniejsze skutki ma nieoczyszczanie przewodów klimatyzacyjnych – żyjące w nich grzyby czy pleśnie, mogą doprowadzić do bardzo poważnych chorób płuc i całego układu oddechowego. Jeśli jednak zastosujesz się do powyższych rad, możesz mieć pewność, że klimatyzacja stanie się Twoim ulubionym sprzętem w domu.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe