https://www.high-endrolex.com/43 Ekologiczne osiedle w dużym mieście

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły10 08 2016

Ekologiczne osiedle w dużym mieście

Według raportu na temat jakości powietrza sporządzonego przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska Gdańsk jest w pierwszej dziesiątce polskich miast o najczystszym powietrzu. Gdańszczanie bardzo cenią sobie ekologię, ponieważ nawet nowe osiedla powstające w ich mieście są tworzone z myślą o harmonijnym pogodzeniu potrzeb człowieka z ochroną środowiska.

Według raportu na temat jakości powietrza sporządzonego przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska Gdańsk jest w pierwszej dziesiątce polskich miast o najczystszym powietrzu. Gdańszczanie bardzo cenią sobie ekologię, ponieważ nawet nowe osiedla powstające w ich mieście są tworzone z myślą o harmonijnym pogodzeniu potrzeb człowieka z ochroną środowiska.

W Gdańsku można oddychać pełną piersią

Gdańsk od wielu lat zajmuje wysokie miejsce w rankingach czystości powietrza, dlatego mieszkańcom tego pięknego miasta jest czego zazdrościć. Dobrą jakość powietrza zawdzięczają głównie położeniu miasta tuż nad Zatoką Gdańską, które sprzyja częstym wiatrom „wymiatającym” na bieżąco wszelkie zanieczyszczenia. Każdy kto kiedykolwiek był w Gdańsku wie jednak, że jest w nim bardzo dużo zieleni i wolnej przestrzeni, które pomagają w naturalnym oczyszczaniu się miasta, podobnie jak obwodnica odciążająca Gdańsk od całej masy samochodów. Co więcej, wiele nowych osiedli zlokalizowanych jest na terenach zielonych, dzięki czemu ich mieszkańcy mogą nie tylko oddychać pełną piersią, ale również cieszyć się z bliskości natury. Właśnie tak umiejscowione są nowe mieszkania w Gdańsku oferowane na osiedlu Wolne Miasto, które można dokładnie obejrzeć na stronie: http://www.wolnemiasto.pl.

 

Gdańsk

 

Osiedle dbające o ludzi i środowisko naturalne

Osiedle Wolne Miasto znajduje się w spokojnej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice i docelowo ma składać się z kilku budynków o niskiej zabudowie. Trzy i czterokondygnacyjne bloki są ze sobą połączone w kształcie litery U, w której wnętrzu mają powstać pełne zieleni dziedzińce, bardziej przypominające ogród niż miejskie podwórko. Aby zbliżyć mieszkańców do natury, każde mieszkanie ma balkon, taras lub mały ogródek, a dodatkowo na terenie osiedla już powstają malownicze alejki wyłączone z ruchu samochodowego, pełne zieleni skwerki i place, które sprzyjają odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Na osiedlu zdecydowano się pozostawić wiele drzew rosnących tam od lat, a dodatkowo wybudować specjalne budki lęgowe dla lokalnego ptactwa. Co więcej, ptaki stały się swoistymi patronami osiedla, gdyż ich nazwami oznaczono wejścia do poszczególnych klatek. Jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań Gdańsk ma bardzo bogatą ofertę, jednak takich osiedli jak Wolne Miasto jest niewiele, a pod wieloma względami wcale. Przykładowo podczas budowy bloków wykorzystano tutaj specjalne technologie, które redukują emisję elektrosmogu! Tajemniczo brzmiący elektrosmog jest to promieniowanie elektromagnetyczne pochodzące z urządzeń elektrycznych takich jak telewizor, radio, lodówka, pralka, komputer itd. Według wielu badaczy elektrosmog o dużych częstotliwościach może wpływać na komórki ludzkie i powodować szkodliwe zmiany np. w szpiku kostnym i korze mózgowej, a także zakłócać gospodarkę hormonalną. Można więc uznać, że mieszkańcy osiedla Wolne Miasto dostali szansę na zdrowsze życie. Cała inwestycja jest natomiast przykładem tego, jak jednocześnie zadbać o potrzeby ludzi i środowiska naturalnego.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe