https://www.high-endrolex.com/43 Jak usunąć poster ze ściany?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły08 08 2016

Jak usunąć poster ze ściany?

Każdy od czasu do czasu chciałby coś zmienić w swoim pokoju. Czasami jest to zwykłe przemeblowanie, a czasami remont całego pomieszczenia. Co jednak zrobić kiedy na ścianie posiadamy szablon w postaci naklejki na ścianę i trzeba go usunąć, a nie wiemy jak? Wystarczy, że przeczytasz ten artykuł, a dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji.


Postery – sposoby usuwania

Usunięcie szablonu ze ściany, jeżeli jest on wykonany z folii, jest niezwykle prostą czynnością. Potrzebna nam do tego będzie jedynie szpachelka, którą podważymy jeden koniec naszej naklejki i ją po prostu oderwiemy. Musimy jednak to robić w miarę delikatnie, żeby farba nie zeszła razem z klejem. Zdarza się to jednak bardzo rzadko, bowiem dobrej jakości naklejki są przystosowane nawet do kilkukrotnego przeklejania. Innym sposobem jest ogrzewanie naklejki ciepłym powietrzem, np. z suszarki. Podgrzany szablon bez problemu odejdzie od ściany. Uważajmy jednak, by powietrze nie było zbyt gorące - spowoduje, że klej zostawi  tłuste plamy, a tego chcemy uniknąć. Inną metodą jest delikatne namoczenie gąbki i zwilżenie szablonu - jednak obecnie dużo naklejek jest wodoodpornych i ta metoda się wtedy nie sprawdzi.

 

Jak usunąć klej po posterach?

Czasami zdarza się tak, że po usunięciu naklejki na ścianie pozostaje klej. Istnieją sposoby, by go usunąć bez naruszania farby. Niektórzy stosują do tego papier ścierny, jednak jest to zadanie bardzo pracochłonne - ze względu na nierówne kształty posterów czyszczenie musiałoby być przeprowadzone bardzo precyzyjnie. Istnieje wiele domowych sposobów, które można znaleźć w Internecie (np. pomalowanie kleju majonezem czy oliwą), jednak nie przynoszą one spodziewanych efektów i mogą tylko pogorszyć sprawę. Możemy udać się także do specjalistycznych sklepów, w których znajdują się środki chemiczne usuwające klej nie niszcząc przy okazji ściany – i to rozwiązanie wydaje się być najbardziej skutecznym.

 

poster

 

Co potem?

Jeżeli pozbyłeś się już swojego postera, to pozostaje pytanie - co dalej? Wiele osób trzyma taką dekorację ścienną latami, więc kolor pod szablonem jest intensywniejszy niż na pozostałej powierzchni. Jest to spowodowane tym, że na farbę oddziałują promienie słoneczne, które powodują jej blaknięcie. Więc jeżeli i nam się to przytrafiło, to nie pozostaje nic innego jak ścianę odświeżyć, czyli zamalować, bądź w miejsce naklejki położyć nową. Wiele osób decyduje się także na fototapetę w tym miejscu. Na szczęście usunięcie postera  nie musi wymagać odświeżenia całego pomieszczenia, a jedynie tej ściany, na której się on znajdował – oczywiście pod warunkiem, ze mamy dostęp do identycznej farby, jaką pomalowany jest cały pokój. Pamiętajmy, że soczyste kolory szybciej blakną, a jasne prędko ciemnieją. Często użycie farb, które można przetrzeć wilgotną szmatką, załatwia problem.

 

Jak widać usunięcie naklejki ze ściany wcale nie jest takie trudne. Wystarczy odpowiednio zaplanować pracę i zastanowić się jak ściana będzie wyglądać po ściągnięciu ozdoby. Warto zastanowić się nad zakupem droższej naklejki z pewnego źródła - wtedy będziemy mieć pewność, że nie będzie problemów z pozostałym klejem czy oderwaną farbą.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe