https://www.high-endrolex.com/43 Jak dobrze wybrać meble vintage?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły08 08 2016

Jak dobrze wybrać meble vintage?

Wybierając meble do naszego gniazdka kierujemy się różnymi względami - swoimi upodobaniami, marzeniami czy zainteresowaniami. Popularne w Polsce od kilkunastu lat są meble z sieciówek. Jednak coraz więcej osób zaczyna dostrzegać problemy związane z tanimi rozwiązaniami, a przede wszystkim z brakiem ich oryginalności. Dlatego też szukają rzeczy unikalnych, które podkreślą indywidualny charakter mieszkania – na przykład wyposażenie w stylu retro. Jak więc dobrze wybrać meble vintage?

 

Dlaczego meble vintage?

Wiele osób chce odejść od mebli sprzedawanych w popularnych sieciach handlowych - nie dość, że zazwyczaj nie są zbyt trwałe, to dodatkowo powtarzają się w wielu polskich domach. Niestety za nimi idzie również niska cena, która determinuje większość zakupów. Osoby, które decydują się na meble vintage, zazwyczaj są pasjonatami jakieś epoki, z której chcą nabyć meble. Traktują poważnie zakup mebli, ponieważ cenią pracę jaką włożyli ich twórcy w ich wykonanie. To nie są pierwsze, lepsze przedmioty, a małe dzieła sztuki, które potrafią być w znakomitej kondycji nawet po kilkudziesięciu latach używania. Nic więc dziwnego, że meble vintage są wielką gratką dla koneserów.

 

Jak dobrze wybrać meble vintage?

Na początek przede wszystkim musisz zrobić porządny research, czyli wyszukać jak najwięcej informacji o meblach, jakie cię interesują. Jak były wykonane, przez jaką firmę oraz w jakich latach. Dzięki tej podstawowej wiedzy na pewno zaskoczysz sprzedawcę oraz dasz się poznać jako klient, który wie, czego chcą oraz nie da sobie wcisnąć byle czego. Jeżeli nie wiesz jeszcze co by cię najbardziej interesowało, to możesz wejść na popularne serwisy aukcyjne i tam poszukać inspiracji.

patyna

Zakup na własną rękę, jeżeli jesteśmy laikami w temacie, jest zazwyczaj najtrudniejszy. Dzieje się tak ze względu na to, że możemy spotkać na swej drodze osoby, które są głównie nastawione na zysk i wiedzą jak go czerpać wciskając zwykłe meble konsumentom jako meble vintage. Kolejną opcją jest korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych sklepów i portali takich jak patyna.pl - prowadzone przez pasjonatów znających się na rzeczy. W tym przypadku nie ma opcji, że trafimy na bubla. Cieszy również fakt, że wykwalifikowana obsługa klienta doradzi, gdy będziemy mieć wątpliwości.

Jeżeli tylko mamy taką opcję, to musimy sprawdzić stan naszych upatrzonych mebli vintage. Wiele z nich ma drobne usterki, które jednak w prosty sposób można naprawić. Rysa czy oderwana nóżka to wady, które nie stanowią większego problemu ani kosztu a sprawią, że będziemy mieli za niską cenę uniwersalne meble. Nie przejmujmy się jeżeli nie jesteśmy w stanie dobrać mebli do całego mieszkania. Właśnie cały urok w stylu vintage polega na tym, że łączy on różne style. Jeżeli więc nasz partner ma inny gust niż my, zawsze możemy spróbować to połączyć. Inspiracje możemy czerpać z Internetu oraz z blogów prowadzonych przez osoby zajmujące się stylizacją wnętrz.

Zakup mebli vintage nie jest prostą sprawą, jednak jeżeli dobrze przeanalizujemy co chcemy kupić i skierujemy się w dobrą stronę, to szybko złapiemy „bakcyla” i będziemy chcieli kupować jeszcze więcej rzeczy „z duszą”.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe