https://www.high-endrolex.com/43 Jak bez remontu powiększyć łazienkę?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły19 07 2016

Jak bez remontu powiększyć łazienkę?

Mała łazienka, dzięki odpowiedniej aranżacji, może zyskać na metrażu.

Niewielką przestrzeń powiększa się, używając odpowiednich kolorów, właściwego formatu płytek ceramicznych, a także dzięki lustrom i oświetleniu.

Moc koloru i światła

Na małej przestrzeni powinniśmy używać jasnych pastelowych kolorów. To one sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe. Ściany, podłogę i sufit najlepiej wykańczać odcieniami bieli, szarości, jasnych barw fioletu, błękitu, zielni lub pudrowego różu. Takie barwy sprawiają, że ściany optycznie się oddalają, dając wrażenie większej przestrzeni. Natomiast dla kontrastu możemy zastosować jaskrawe kolory w akcesoriach i dodatkach.

Powiększymy również optycznie łazienkę za pomocą światła. Na małej przestrzeni warto wybrać oświetlenie podtynkowe lub ledowe, instalując je w suficie. Dodatkowo możemy zamontować także kinkiety i lustra podświetlane. W łazience najlepiej zdecydować się na oświetlenie o barwie chłodnobiałej, która najskuteczniej optycznie powiększy przestrzeń.

 

łazienka minimalistyczna

 

W małych łazienkach powinniśmy postawić na materiały odbijające światło, czyli np. błyszczące płytki ceramiczne, metaliczne mozaiki, szkło, meble z wysokim połyskiem i duże tafle luster bez ram.

Gdy chcemy poszerzyć naszą przestrzeń łazienkową, powinniśmy zdecydować się na poziome ułożenie płytek ceramicznych. Natomiast gdy łazienka powinna wydawać się wyższa, wykorzystajmy płytki w układzie pionowym.

Lustro powiększa przestrzeń

Każda łazienka musi posiadać minimum jedno lustro nad umywalką. Najlepiej, żeby było duże i posiadało dodatkowe oświetlenie. W małej łazience możemy zdecydować się na szafkę nad umywalką z lustrzanym frontem. Oprócz tego, takie fronty możemy wykorzystać na innych meblach łazienkowych, dzięki temu zyskamy efekt lustrzanej ściany i powiększymy łazienkę.

W małych łazienkach można także zdecydować się na wykończenie części ścian lustrami lub lustrzaną mozaiką, wkomponowaną w płytki ceramiczne. Często stosowaną praktyką w małej przestrzeni jest zamontowanie lustra na suficie lub w kabinach prysznicowych.

Do aranżacji małej łazienki powinniśmy stosować materiały dające połysk i odbijające lub przepuszczające światło. W związku z tym, wyposażając to pomieszczenie, warto postawić na chromowane błyszczące baterie, lakierowane fronty szafek i na przezroczyste lub lustrzane kabiny prysznicowe.

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe