https://www.high-endrolex.com/43 Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły08 07 2016

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Pierwszą istotną kwestią jest wybór pomiędzy mieszkaniem oferowanym przez dewelopera a mieszkaniem dostępnym na rynku wtórym. W naszej opinii pierwsze rozwiązanie jest znaczenie korzystniejsze, a na potwierdzenie naszej tezy przytoczymy kilka istotnych argumentów.

 


Idealnie odzwierciedlenie potrzeb


Obecnie rynek nowych mieszkań jest wyjątkowo bogaty i zróżnicowany. Wpisując przykładowo w wyszukiwarce Google hasło „nowe nieruchomości Białystok” ukaże się kilkustronicowa lista deweloperów. Nawet jeżeli mieszkacie w mniejszej miejscowości, to z całą pewnością znajdziecie dewelopera, którego oferta będzie na tyle zróżnicowana, aby spełnić Wasze spersonalizowane wymagania. Wybierając nowe mieszkanie, możecie samodzielnie zdecydować o układzie pomieszczeń, zaplanować własną aranżację oraz zdecydować się na określony rodzaj materiałów wykończeniowych. Ciekawym przykładem oferowanym wyłącznie przez deweloperów jest możliwość zakupu dwóch mieszkań i zrobienie z nich jednego piętrowego o dowolnej konfiguracji. Mieszkanie dopasowane do Waszych potrzeb jest znacznie bardziej funkcjonalne i komfortowe. Warto o tym pamiętać, jeżeli zamierzacie spędzić w nim resztę swojego życia.

 


Brak ukrytych wad


Kupując mieszkanie od dewelopera, nie musicie obawiać się kosztownych remontów w pierwszych latach eksploatacji, które mogą okazać się konieczne w przypadku zakupu pozornie atrakcyjnego mieszkania z rynku wtórnego. Nowe mieszkania objęte są nie tylko gwarancją deweloperską, ale również rękojmią, która chroni konsumenta.

 

mieszkanie od dewelopera

 


Mniej formalności


Osoby, które decydują się na zakup mieszkania z rynku wtórego, zmuszone są do zweryfikowania aktu notarialnego kupna mieszkania przez obecnego właściciela, sprawdzenia odpisów księgi wieczystej, zdobycia od właściciela zaświadczenia o braku zaległości czynszowych oraz zobowiązania go do wymeldowania wszystkich osób. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, wszystkie formalności załatwisz u dewelopera. Szybko, skutecznie i co najważniejsze bez nerwów. Mniej formalności to również niższe koszty transakcyjne. W przypadku zakupu u dewelopera jesteśmy zwolnieni z podatku od czynności cywilno-prawnych oraz nie ponosimy kosztów pośrednictwa.

 

Atrakcyjniejsze warunki kredytowania


W styczniu 2014 roku został wdrożony rządowy program pomocy pod nazwą „Mieszkanie dla młodych”. Jego celem jest zwiększenie szans młodych osób na uzyskanie kredytu na zakup mieszkania, jednak do uzyskania państwowego dofinansowanie niezbędne jest spełnienie kluczowych wymogów formalnych, a jednym z nich jest warunek zakupu mieszkania z rynku pierwotnego. W naszej opinii to jeden z kluczowych argumentów przemawiający za zakupem nowego mieszkania.

 

Powyższe przykłady jednoznacznie udowadniają, że zakup nowego mieszania pomimo pozornie wyższej ceny jest bardziej opłacalny, niż mieszkanie z rynku wtórnego.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe