https://www.high-endrolex.com/43 Egzotyczne drewno na podłogę

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły29 06 2016

Egzotyczne drewno na podłogę

My, Polacy kochamy krajowe gatunki drewna. Parkiet dębowy jest dla nas synonimem trwałej i stylowej podłogi zarówno do domu, jak i biura. Cenimy też podłogi jesionowe czy akacjowe – zwłaszcza, jeśli kupujemy je jako łatwy w montażu finishparkiet. Rzecz jasna nie bez powodu. Wszystkie z nich cechują się sporą twardością (a co za tym idzie – wytrzymałością wykonanych z nich parkietów), odpornością na wodę oraz atrakcyjnym wyglądem. I choć ich zakup na pewno będzie trafionym rozwiązaniem, warto spróbować gatunków, które w naszym kraju dostępne są od niedawna. Tym bardziej, że drewno egzotyczne ma mnóstwo zalet.

 

Drewno egzotyczne na podłogę

Mianem tym określa się różne gatunki drewna, które łączy przede wszystkim to, że nie pochodzą z Europy i Ameryki Północnej. Są wśród nich gatunki uprawiane w Azji (na przykład merbau, kepmas czy teak), w Afryce (między innymi badi, iroko, venge czy sapelli) oraz Ameryce Południowej, skąd pochodzą jatoba, tuari, ipe i guatambu. Wszystkie gatunki, które dotarły na Stary Kontynent wyróżniają się cechami, których nie mają te rosnące na miejscu, a które sprawiają, że świetnie sprawdzają się jako materiał na podłogi oraz listwy przypodłogowe czy cokoły. O czym mowa?

 

parkiet

Zalety drewna egzotycznego

Przede wszystkim o twardości, która w przypadku merbau czy venge jest nawet kilkukrotnie wyższa niż dla polskiego dębu. Deski podłogowe wykonane z drewna tych gatunków mogą być stosowane nie tylko w domach, ale też biurach, sklepach i budynkach użyteczności publicznej. Kolejną zaletą gatunków egzotycznych jest wysoka zawartość naturalnych olejów. Oznacza to, że nawet nieimpregnowane drewno dobrze radzi sobie w kontakcie z wilgocią i wysokimi temperaturami – dlatego wiele z tych gatunków polecanych jest do stosowania w kuchni i łazience.

drewno egoztyczne

Niezwykły wygląd

Ze względu na to, że gatunki te rosną w klimacie zupełnie innym od tego, który panuje na Starym Kontynencie, ich wygląd zdecydowanie różni się od drewna europejskiego. Zachwycają bogactwem głębokich i nasyconych barw – od pomarańczy, przez czerwień, aż po ciemny brąz. Również ich nietypowe jak na europejskie standardy usłojenie sprawia, że chętnie sięgają po nie miłośnicy niebanalnych wnętrzarskich rozwiązań.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe